Doceń sołtysa. Trwa plebiscyt Super Sołtys 2021

2021-01-09 13:56:56 (ost. akt: 2021-01-16 13:05:48)

Autor zdjęcia: archiwum

Dobry sołtys to skarb. Wiedzą o tym mieszkańcy wsi i sołectw. Chcemy docenić najlepszych sołtysów w regionie. Ruszamy z akcją Super Sołtys 2021. Trwa plebiscyt smsowy. Głosować można do 2 marca.
Plebiscyty na Super Sołtysa 2021 danego powiatu odbywają się we wszystkich powiatach województwa warmińsko-mazurskiego. Sołtys, który uzyska największą liczbę liczbę głosów oddanych za pomocą sms’ów w całym regionie otrzyma tytuł: Super Sołtysa 2021 województwa warmińsko-mazurskiego. Kolejnym dwóm kandydatom, zostaną przyznane tytuły Srebrnego i Brązowego Sołtysa województwa warmińsko-mazurskiego. Plebiscyt trwa od dnia 12.01. 2021 r. do 02.03.2021, czyli kilka dni przed Dniem Sołtysa, który obchodzimy corocznie 11 marca. Organizatorem zabawy jest Gazeta Olsztyńska. Głosować można za pomocą sms-ów, szczegóły na stronie www.ilawa.wm.pl oraz www.lubawa.wm.pl.

W pierwszej dziesiątce Super Sołtysów powiatu iławskiego 2020 roku, znalazło się aż 5 osób z terenu gminy Lubawa! Czwarte miejsce w powiecie iławskim w 2020 zdobyła Judyta Wierzbicka, stojąca na czele sołectwa Rakowice w gm. Lubawa. Funkcję Sołtysa objęła w 2019 roku zatem była to jej pierwsza kadencja.
Pani Judyta Wierzbicka to urocza i zawsze uśmiechnięta mama wspaniałych chłopców, Wojtka i Marcela.
— Uwielbiam pracę z ludźmi, a jako Sołtys pod tym względem mam szerokie pole do popisu. Niesamowitą satysfakcję sprawia mi pomaganie innym - mówi pani Judyta - Udało mi się aktywnie włączyć w pomoc dla Julki, z czego się ogromnie cieszę. Angażuje się w wiele inicjatyw na rzecz słabszych. Takie akcje dodają energii i uczą doceniać to co mamy - dodaje sołtyska Rakowic.
Judyta Wierzbicka, wraz z Radą Sołecką to powiew świeżości, energii i aktywności.
- Moja Rada Sołecka to 5 wspaniałych, młodych osób, świeże spojrzenie i fajne pomysły co bardzo doceniam. To mnie niesamowicie motywuje do działania. Przez miniony rok w naszym sołectwie udało nam się zorganizować kilka imprez integracyjnych, spotkanie ze specjalistami połączone z pobraniem cytologii, ćwiczenia na zdrowy kręgosłup, remonty te większe i mniejsze m. in. odnowienie podłogi w świetlicy wiejskiej - opowiada pan Judyta i dodaje - W dobie pandemii najbardziej mieszkańcom i sobie życzę zdrowia no i oczywiście owocnej współpracy bo wtedy wszystko staje się łatwiejsze. Dziękuje wszystkim, którzy oddali na mnie głos w plebiscycie, ponieważ widzę że moja praca i zaangażowanie zostają docenione — podsumowała Judyta Wierzbicka po plebistycie w 2020 roku.


Przypominamy pierwszą dziesiątkę PLEBISCYTU SUPER SOŁTYS 2020 POWIATU IŁAWSKIEGO
Andrzej Szarszewski sołectwo Januszewo w gminie Susz
Beata Nowakowska sołectwo Ząbrowo w gminie Iława
Barbara Sikroska sołectwo Ulnowo w gminie Susz
Judyta Wierzbicka sołectwo Rakowice w gminie Lubawa
Gabriela Lichaczewska sołectwo Bałoszyce w gminie Susz
Ewa Budzińska sołectwo Tuszewo w gminie Lubawa
Piotr Kuczyński sołectwo Omule w gminie Lubawa
Elżbieta Treder sołectwo Byszwałd w gminie Lubawa
Adam Piasecki sołectwo Starzykowo w gminie Iława
Tomasz Golder sołectwo Czerlin w gminie Lubawa

Trwa głosowanie w edycji Super Sołtys 2021 roku.
Oto lista sołtysów z powiatu iławskiego, na których można głosować w naszej akcji SuperSołtys 2021.

SUPER SOŁTYS 2021 - Lista kandydatów
(wyniki aktualizowane są na bieżąco)red.
lubawa@gazetaolsztynska.pl

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5