Zatrzymano trzech poszukiwanych. Wszyscy z miasta i gminy Lubawa

2020-12-04 08:46:31 (ost. akt: 2020-12-04 08:48:16)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja

W ręce policjantów z iławskiej komendy wpadło kolejnych trzech poszukiwanych. Mieszkańcy powiatu iławskiego zostali przetransportowani już do zakładu karnego gdzie odbędą karę pozbawienia wolności za wcześniej popełnione wykroczenia jak i przestępstwa.
Policjanci z całej komendy powiatowej oraz podległych jej komisariatów i posterunków konsekwentnie pracują nad zatrzymaniami osób ukrywających się przed organami ścigania i instytucjami wymiaru sprawiedliwości.

Do pierwszego zatrzymania doszło na terenie gminy Lubawa. Funkcjonariusze z zespołu do spraw poszukiwań kiedy ustalili miejsce przebywania 35 – latka natychmiast tam pojechali. Okazało się, że mężczyzna był w pracy. Policjanci zatrzymali mieszkańca gminy Lubawa i przetransportowali do zakładu karnego gdzie spędzi najbliższy rok i 6 miesięcy za pobicie.

Kolejnego poszukiwanego funkcjonariusze zatrzymali w domu. 47 – latek był zdziwiony kiedy zobaczył policjantów gdyż wcześniej ukrywał się przed nimi nie otwierając drzwi czy wychodząc z domu o różnych porach dnia i nocy. Funkcjonariusze poinformowali mieszkańca Lubawy, że zabierają go do więzienia gdzie spędzi 10 dni ponieważ nie zapłacił grzywny za kradzieże.

Tymczasem iławscy kryminalni podczas wykonywania czynności służbowych zatrzymali 47 – latka. Sąd za mężczyzną wystawił zarządzenie o ustaleniu miejsca pobytu i osadzenia w zakładzie karnym a policjanci przetransportowali mieszkańca Lubawy już do więzienia.

Przypominamy !

Policjanci codziennie w ramach swoich obowiązków kontrolują i sprawdzają miejsca przebywania osób poszukiwanych, a ich zatrzymanie w wielu przypadkach jest tylko kwestią czasu. Policjanci informują, że każdy kto pomaga przestępcy w uniknięciu odpowiedzialności karnej, w szczególności ukrywa sprawcę podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

/KPP Iława/

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5