Zadbaj o dobre światła w samochodzie.Zobacz gdzie w Lubawie sprawdzą je za darmo

2020-10-22 10:28:31(ost. akt: 2020-10-22 10:33:15)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Bezpieczeństwo na drogach to nasza wspólna sprawa, dlatego po raz kolejny Biuro Ruchu Drogowego KGP wspólnie z Instytutem Transportu Samochodowego i ponad tysiącem stacji diagnostycznych w całym kraju zachęcają kierowców – m.in. za pośrednictwem aplikacji „Yanosik” – do wzięcia udziału w akcji „Twoje światła – nasze bezpieczeństwo”. W trakcie trwania akcji kierowcy będą mogli w określonych dniach bezpłatnie sprawdzić oświetlenie swoich pojazdów w stacjach, które przyłączyły się do akcji.
Prawidłowe ustawienie świateł zazwyczaj ogranicza się do wyregulowania korektora ich wysokości, ale wielu kierowców bagatelizuje tę kwestię zapominając, że niewykonanie tej czynności, przy pełnym obciążeniu pojazdu, powoduje oślepianie innych uczestników ruchu drogowego. W wielu przypadkach do prawidłowego ustawienia rozkładu granicy światła i cienia niezbędne jest przeprowadzenie badań przy użyciu specjalistycznej aparatury.

Dlatego w dniach 22 października – 15 grudnia 2020 roku, podczas trwania akcji „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”, na stacjach diagnostycznych zrzeszonych przez partnerów kampanii, kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić światła swojego auta.

W tym roku do akcji przyłączyło się ponad 1000 stacji diagnostycznych w całym kraju, z czego około 100 na Warmii i Mazurach. Kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić w nich oświetlenie swoich pojazdów w dniach: 24 października, 7 listopada i 21 grudnia. Zachęcamy do skorzystania z tej możliwości!

W Lubawie, z darmowego sprawdzenia świateł w swoim samochodzie możesz skorzystać w jednym z czterech punktów:

P.H.U. Filip i Mariusz Cieślikowscy s.c. ul. Rzepnikowskiego 48, 14-260 Lubawa

F.H.U.T. OLBO Bogdan Jankowski ul. Olsztyńska 3C, 14-260 Lubawa

P.H.U Karbowski ul. Toruńska 4, 14-260 Lubawa

RYTPOL S.C.DEKRA ul. Toruńska 8, 14-260 Lubawa

Kierowcy na co dzień korzystający z aplikacji „Yanosik” będą otrzymywać informacje na temat kampanii, a na podstawie swojej lokalizacji zostaną „doprowadzeni” przez aplikację do najbliższej stacji kontroli pojazdów biorącej udział w akcji.

/Policja/


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5