Dobry teatr w wykonaniu grupy teatralnej Ło/Men zobaczymy na scenie MOKu

2020-09-24 11:37:40(ost. akt: 2020-09-24 12:00:07)

Autor zdjęcia: Ło/Men

Po długiej przerwie będziemy mieli okazje zobaczyć utalentowaną młodzież z grupy teatralnej Ło/men .
Już 17 października 2020 roku, w Miejskim Ośrodku Kultury w Lubawie odbędzie się premiera spektaklu pt: „Iwona, księżniczka Burgunda".

„Zawsze ktoś kogoś gdzieś kiedyś... Zawsze tak... Nie tego, to innego, a jak nie tamtą, to znowu jakąś, i tak ciągle...w kółko"
To ponadczasowe i ważne przesłanie zaczepiło nas, zaczęło drążyć i już nie dało spokoju. Podjęliśmy próbę zmierzenia się z nim, dokonując analizy natury ludzkiej - postaci. Jaką przyjąć postawę, rolę gdy system tłamsi, unicestwia jednostkę? Gdzie są granice pozoranctwa i hejtu. Przecież "Iwona" liczy na to, że znajdzie kogoś kto myśli i czuje jak ona. A my czy jesteśmy sobą, czy raczej jesteśmy tym za kogo inni nas uważają? Pracując z tekstem Gombrowicza nieustannie próbujemy odpowiedzieć sobie na te i inne pytania Zatem, jak i co zrobić aby pozostać sobą? Jaki rodzaj tajemnicy rozstrzygnąć, czego się uchwycić by nie ulec i nie zginąć? Wierzymy, że podjęte przez nas wyzwanie, treść i dramaturgia spektaklu będą pretekstem do wnikliwej autorefleksji.
Podsumowując będzie "nie na serio" ale o ważnych sprawach, z groteską i ironią ale o gorzkiej rzeczywistości.

Ło/men:

Spektakl „Iwona księżniczka Burgunda" na podstawie utworu W. Gombrowicza o tym samym tytule, w reżyserii Moniki Kazimierczyk odbędzie się 17 października 2020 o godzinie 17 w Miejskim Ośrodku Kultury w Lubawie.

red. a.laskowska@gazetaolsztynska.pl2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5