Mecz Constract Lubawa — Clearex Chorzów pod znakiem zapytania. Przyczyna? Covid-19

2020-09-23 09:09:57 (ost. akt: 2020-09-23 09:20:34)
Sześciu piłkarzy Constractu Lubawa było na obozie kadry narodowej seniorów w futsalu

Sześciu piłkarzy Constractu Lubawa było na obozie kadry narodowej seniorów w futsalu

Autor zdjęcia: archiwum Constractu Lubawa

Przez poprzedni tydzień odbywał się obóz kadry narodowej w futsalu. Byli obecni na nim m.in. piłkarze Constractu Lubawa i Clearexu Chorzów — w najbliższą sobotę (26 września) miało dojść do pojedynku tych dwóch drużyn w Statscore Futsal Ekstraklasie. Spotkanie to jednak stoi pod znakiem zapytania, bo u jednego z uczestników obozu wykryto koronawirusa i teraz kadrowicze muszą przejść badania.
Kadrowicze z KS Constract Lubawa przesłali w sobotę (19 września) pozdrowienia dla czytelników Głosu Lubawskiego. Sześciu zawodników drużyny wicemistrza Polski w futsalu przebywało w Szamotułach na obozie kadry narodowej seniorów. To Sebastian Grubalski, Paweł Kaniewski, Tomasz Kriezel, Tomasz Lutecki, Jakub Raszkowski i Bartłomiej Piórkowski, na obozie był także trener Dawid Grubalski (tu akurat w roli fotografa).

>>> Przypomnijmy, że w ostatnim meczu Statscore Futsal Ekstraklasy lubawianie pokonali na wyjeździe P.A. Nova Gliwice 0:5 po golach Jakuba Raszkowskiego (dwie bramki), Tomasza Kriezela, Vitinho i Pedrinho.

Najbliższe spotkanie, z Clearexem Chorzów, stoi jednak pod znakiem zapytania. Oto komunikat zamieszczony na stronie KS Constract:
"W związku z potwierdzonym przypadkiem zachorowania na covid-19 przez jednego z uczestników zgrupowania Reprezentacji Polski Futsalu, pragniemy poinformować, że w związku z zaistniałą sytuacją wszyscy uczestnicy zgrupowania do czasu wykonania testów, nie wrócą do swoich klubów.

Testy zaplanowane są na 24.09, a izolacja do 25.09. Od wyników testów zależeć będzie decyzja, czy spotkanie 3 kolejki z Clearexem Chorzów będzie mogło się odbyć w założonym terminie, czyli sobota 26.09. W przypadku negatywnych wyników u wszystkich powołanych zawodników naszego klubu jak i Clearexu mecz zostanie rozegrany zgodnie z planem."

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5