Męska rozmowa w przerwie pomogła. Motor ma trzy punkty [ZDJĘCIA]

2020-09-22 11:06:33(ost. akt: 2020-09-22 11:29:42)
Denis Demishew zdobył dla Motoru Lubawa dwie bramki w meczu ze Stomilem II Olsztyn

Autor zdjęcia: Anita Szymańska / Sercem w obiektywie

Motor Lubawa w poniedziałkowym meczu forBET IV ligi pokonał na swoim terenie rezerwy Stomilu Olsztyn 4:1. — Pierwsza połowa była katastrofalna w naszym wykonaniu, ale po przerwie wyglądało to już tak, jak powinno — mówi trener lubawskiej ekipy, Krzysztof Malinowski.
Stomil II Olsztyn — Motor Lubawa 1:4 (1:0)
Gole dla Motoru: Denis Demishew x2, Piotr Chmielewski, Bartosz Kuczyński,

MOTOR: Kościński — Zasuwa, Józefowicz, Gerka, Zelmański (Sobótka), Goździejewski (Szczepański), Śnieżawski (Longosz), Olejniczak (Chmielewski), Złotowski (Rogożyński), Demishew (Kuczyński), Sobolewski (Rykaczewski)

Motor grał w Lubawie, a w wyniku podanym powyżej jest odwrotnie? Już tłumaczymy: formalnie gospodarzem meczu były rezerwy Stomilu Olsztyn, na prośbę których spotkanie przeniesiono do Lubawy. Początkowo mecz miał zostać rozegrany w sobotę 19 września, jednak z uwagi na rozgrywki ligi rugby, do których doszło w ten weekend na lubawskim stadionie, pojedynek przeniesiono na poniedziałek 21.09 na godzinę 16.30.

Ostatecznie Motor zgarnął trzy punkty i aktualnie jest na piątym miejscu w ligowej tabeli, jednak trener Krzysztof Malinowski, który jeszcze nie może przeboleć straty punktów w poprzedniej kolejce z Mrągowią, nie kryje, że nie do końca jest zadowolony z tego meczu w wykonaniu swojej ekipy.

Gol dla zespołu z Olsztyna padł tuż po... stałym fragmencie gry Motoru. Lubawianie wykonywali rzut wolny na 19 metrze od bramki rywali, jednak na tyle nieudolnie rozegrali tę akcję, że Stomilowcy zorganizowali szybką kontrę po której wyszli na prowadzenie.

— W przerwie w krótkiej męskiej rozmowie wyjaśniliśmy sobie, że tak dalej być nie może, że tak nie możemy grać. Zmiana w postawie mojej drużyny była widoczna od pierwszej minuty drugiej połowy — ocenia szkoleniowiec.

Do remisu w 50 minucie doprowadził Denis Demishew, który wykorzystał dośrodkowanie Miłosza Olejniczaka ze stałego fragmentu gry i strzałem z głowy pokonał bramkarza Stomilu. Gol na 1:2 (względnie 2:1) to ponownie asysta Olejniczka (ale już po akcji) i bramka Demishewa, tym razem po uderzenie z nogi (65 minuta).

Motor nie zamierzał się zatrzymywać: na 1:3 podwyższył sprytnym strzałem nad bramkarzem Piotr Chmielewski, a wynik ustalił Bartosz Kuczyński, dla którego była to pierwsza bramka w drużynie seniorów Motoru.
— Cieszy na pewno fakt, że piłkarze, których wprowadziłem na boisko w drugiej części meczu, dali dużo dobrego naszemu zespołowi. Piotr Chmielewski i Bartosz Kuczyński zdobyli nawet bramki — dodaje Krzysztof Malinowski.