Constract Lubawa zdobył Puchar Polski w futsalu! [VIDEO, ZDJĘCIA]

2020-08-31 07:12:17(ost. akt: 2020-08-31 07:38:48)
Dawid Grubalski (trener Constractu Lubawa) za chwilę wzniesie Puchar Polski w futsalu

Dawid Grubalski (trener Constractu Lubawa) za chwilę wzniesie Puchar Polski w futsalu

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Co to były za emocje?! Constract Lubawa w wielkim stylu pokonał we wczorajszym rewanżu Clearex Chorzów i zdobył futsalowy Puchar Polski. Być może, to największy sukces w historii drużynowego sportu w mieście i gminie Lubawa.
Trybuny hali lubawskiego OSiR-u eksplodowały po syrenie, która oznaczała koniec finałów Pucharu Polski 2019/20. Constract wygrał z Clearexem 5:3, a to oznaczało, że w dwumeczu pokonał rywali z Górnego Śląska 6:5 i zgarnął wielkie trofeum osiągając tym samym ogromny sukces. Największy w historii klubu, który powstał raptem osiem lat temu! Choć może dla niektórych ważniejsze jest wicemistrzostwo kraju, po które w sezonie 2019/20 także sięgnęła drużyna trenera Dawida Grubalskiego. Jedno jest pewne – to był niezwykły rok dla klubu z Lubawy, który przecież jest beniaminkiem polskiej ekstraklasy futsalu...

Warta podkreślenia jest kapitalna postawa kibiców lubawskiego zespołu, którzy podczas ceremonii zakończenia rozgrywek i wręczania medali i pucharu dali pokaz fair play i głośno skandowali nazwę klubu z Chorzowa – wielka rzadkość w polskim futbolu, tym większe brawa dla fanów KSC.

Niedługo na naszym portalu obszerna relacja z niedzielnego meczu wraz z opiniami bohaterów tego spotkania. Teraz jednak, w momencie pisania tych słów (jest poniedziałek, godz. 7.07) damy im jeszcze spokój. Niech odeśpią tę piękną niedzielę;)

Poniżej zdjęcia oraz nagrania video z meczu finału Pucharu Polski Constract Lubawa – Clearex Chorzów.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5