Inwestycja oświatowa w Zespole Szkół w Lubawie właśnie dobiegła końca

2020-08-27 07:52:00 (ost. akt: 2020-08-27 07:53:19)

Autor zdjęcia: Powiat iławski

W październiku 2019 roku władze Powiatu Iławskiego podpisały umowę na realizację oświatowej inwestycji w Lubawie, na przebudowę pomieszczeń w kompleksie Zespołu Szkół w Lubawie przy ul. Rzepnikowskiego 4. Inwestycja właśnie została zrealizowana.
Umowa została podpisana z firmą MEZARIST z Olsztyna dokładnie na przebudowę istniejących sal dydaktycznych w budynku szkoły oraz w części budynku warsztatów szkolnych na internat. Wykonawca robót wyłoniony z postępowania przetargowego to firma „MEZARIST Michał Zarembski” z Olsztyna.
Umowa opiewa na kwotę 1 488 376,83 zł brutto.
Co dokładnie zostało zrobione? Przebudowano istniejące obiekty – części budynku warsztatów szkolnych oraz budynku dydaktycznego zlokalizowanego od ul. Rzepnikowskiego tak, by dostosować pomieszczenia do potrzeb internatu bez ich rozbudowy. W celu zapewnienia prawidłowego dojścia i zapewnienia osobom niepełnosprawnym dostępności do obiektu konieczne było zaprojektowanie nowych podestów wejściowych, schodów oraz pochylni dla osób niepełnosprawnych. Zagospodarowany został teren w obrębie inwestycji, utwardzony plac i wymieniono istniejącą nawierzchnię betonową na nawierzchnię z kostki betonowej.
W ramach przebudowy wydzielono pomieszczenia mieszkalne – pokoje dwu, trzy i czteroosobowe, łazienki, pokój wychowawcy, pomieszczenie do indywidualnej nauki, pomieszczenie do samodzielnego przygotowania posiłku oraz pomieszczenia gospodarcze, gospodarczo-porządkowe wraz z pralnią, suszarnią i prasowalnią oraz pomieszczeniem węzła cieplnego. W części objętej przebudową przewiduje się możliwość zakwaterowania łącznie 27 osób. Budynki w częściach objętych przebudową zostały ocieplone.
– Jak zaznaczał jesienią starosta Bartosz Bielawski, od początku kadencji było oczywiste, że sprawa internatu Zespołu Szkół w Lubawie jest priorytetowa i tak ją traktowaliśmy. Pomieszczenia są w tej chwili nowoczesne, dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Znacznie poprawi się jakość życia młodzieży w internacie, na czym nam bardzo zależało. Termin zakończenia inwestycji zaplanowany był na 20 sierpnia i został dotrzymany.

Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

Fot. Zespół Szkół w Lubawie
inf. Powiat Iławski

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5