Janusz Olszewski czytał swoje wiersze

2020-08-24 17:39:26 (ost. akt: 2020-08-24 19:12:16)

Autor zdjęcia: Edyta Kocyła-Pawłowska

Janusz Olszewski z Lubawy wystąpił ze swoją poezją na scenie kinoteatru w Iławie. Ten lekarz rodzinny i poeta wiersze przeplatał muzyką, do której napisał słowa.
Monika Burza na skrzypcach i towarzyszący jej na fortepianie Paweł Walski wykonali znane polskie utwory. Ten krótki recital był wstępem do wieczorka poetyckiego. Autor i lekarz z Lubawy, Janusz Olszewski, zaprezentował z humorem siebie i swoją poezję. Nie zabrakło młodzieńczych wierszy zahaczających nawet o erotykę. Jako że wczesną młodość pan Janusz spędził w Giżycku, "przesiąkł" miłością do natury, co odzwierciedla spora część jego twórczości. - Trudno to nazwać poezją, to raczej wierszyki - mówi skromnie autor. - Prawie każdy odnosi się do konkretnej osoby.
Oprócz wierszy i słów do muzyki tworzonej przez kolegów-lekarzy, pan Janusz pisze też opowiadania. Jak powstają teksty? Zazwyczaj po spotkaniach z ludźmi, często inspirowane są bieżącymi wydarzeniami.
We wrześniu w Ilawskim Centrum Kultury wystartują warsztaty poetyckie, które poprowadzi dzisiejszy gość. A tymczasem można wziąć udział w konkursie poetyckim "Strofy Ojczyzny". Szczegóły w ICK.

Zadanie realizowane przez Iławskie Centrum Kultury w ramach projektu „Polska moją Ojczyzną, Polska moim Domem” pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Iławy oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej w Iławie.

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

Edyta Kocyła-Pawłowska
e.kocyla@gazetaolsztynska.pl

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5