W Constrakcie chcemy szkolić dwutorowo. Stąd fuzja z Liderem Złotowo [ROZMOWA]

2020-08-18 14:49:06 (ost. akt: 2020-08-18 15:00:23)
Dawid Grubalski (w środku, czerwona koszulka) zdradza w rozmowie szczegóły i założenia fuzji Constractu Lubawa z Liderem Złotowo

Dawid Grubalski (w środku, czerwona koszulka) zdradza w rozmowie szczegóły i założenia fuzji Constractu Lubawa z Liderem Złotowo

Autor zdjęcia: odLot Paweł Jakubowski

FUTSAL|| Długo mówiło się o tym w rozmowach kuluarowych, w końcu przyszedł czas na oficjalną informację. Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej poinformował jakiś czas temu o fuzji Lidera Złotowo i Constractu Lubawa — informowaliśmy o tym fakcie także na łamach "Głosu Lubawskiego" i na naszym portalu.
Tym sposobem otworzył się nowy rozdział Klubu Sportowego Constract, który do tej pory w seniorskiej piłce posiadał tylko zespół futsalowy. Od tego sezonu ma swoich trawiastych reprezentantów, a wszystko dla dobra lokalnych zawodników i promocji regionu.

Po szczegóły fuzji zapraszamy do wywiadu z Dawidem Grubalskim, trenerem i działaczem Constractu Lubawa, który zgłębia ideę powstania drużyny i inspiruje do działania.

Panie Dawidzie, skąd pomysł na trawiastą drużynę w klubie o typowo futsalowym profilu?
— Pomysł zrodził się tak naprawdę razem z powstaniem klubu, czyli w 2012 roku i rozpoczęciem szkolenia młodzieży w naszym klubie. Z roku na rok tylko utwierdzaliśmy się w tym przekonaniu. Nasza młodzież szkolona jest dwutorowo: to futsal i piłka nożna, przez te osiem lat wychowaliśmy już pierwsze roczniki, które wkroczą w seniorską piłkę. Jedni mają gen do futsalu inni do piłki trawiastej. W porozumieniu z Liderem Złotowo doprowadziliśmy do fuzji. Tym sposobem stwarzamy im warunki do posmakowania seniorskiej gry, przy doświadczonych kolegach ze Złotowa. Ma być to spokojny proces, z czasem chcemy awansować do klasy okręgowej, a później do 4 ligi. Ale wzmocnieniami zespołu mają być głownie nasi młodzi zawodnicy. Trzeba powiedzieć sobie jasno — zespół ten ma służyć do promowania naszych zawodników, by łatwiej było im wejść do piłki na profesjonalnym poziomie.

Gdzie będą rozgrywane mecze domowe?
— Docelowo mecze mają odbywać się na naszym nowym obiekcie w Grabowie-Wałdykach. Jest to nasze oczko w głowie od roku, jednak dopieszczenie boiska wymaga czasu i istnieje możliwość, że będziemy prosić o rozegrania rundy jesiennej na wyjeździe.

Czy zespół trawiasty będzie w jakikolwiek sposób łączył się z dobrze wszystkim znaną drużyną futsalową?
— Tak jak wcześniej wspominałem, szkolimy dwutorowo, przerwa zimowa jest stosunkowo długa. Jeśli otrzymamy odpowiednie wsparcie, to chcielibyśmy by w tym czasie zespół rozegrał 2 ligę futsalu. Jednocześnie byłoby to zaplecze i miejsce na ogranie się przed przyjściem do pierwszego zespołu futsalowego.

W jaki sposób można śledzić poczynania nowego zespołu?
— W najbliższym czasie powstanie nowa zakładka na stronie ksconstract.pl, którą z resztą planujemy "odświeżyć". Oczywiście pojawi się także nowy profil w social mediach. Wszystko na podobieństwo profilu futsalowego. Ważne dla nas jest, by zespół futsalowy, szkółka piłkarska oraz nowy zespół trawiasty był jedną spójną działalnością. Wszystko ma służyć spełnianiu sportowych ambicji, zdrowemu stylowi życia oraz promocji miasta Lubawa oraz gminy Lubawa na arenie ogólnopolskiej.

Dawid Klejna
lubawa@gazetaolsztynska.pl

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5