Świadkowie zatrzymali pijanego kierowcę w Rożentalu

2020-06-15 13:06:46(ost. akt: 2020-06-15 13:09:09)

Autor zdjęcia: archiwum

Policjanci z powiatu iławskiego podsumowali długi czerwcowy weekend. Zdaniem funkcjonariuszy można go zaliczyć do spokojnych. W wyniku zdarzeń drogowych a był to 1 wypadek oraz 5 kolizji nikt nie zginął a tylko 1 osoba została ranna. Natomiast świadkowie pomogli w zatrzymaniu nietrzeźwych kierujących.
Nieodpowiedzialnego kierującego zatrzymali policjanci w Rożentalu, po zgłoszeniu przez świadka. Kiedy funkcjonariusze przyjechali na miejsce zastali osoby, które ujęły nietrzeźwego kierującego.

Okazał się nim 22 – latek. Mundurowi zatrzymali mężczyznę i przetransportowali do policyjnej celi. Jak ustalili funkcjonariusze mieszkaniec Ostródy kierował mercedesem mając prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. 22 – latek usłyszał zarzut, do którego się przyznał.

KPP Iława / lubawa@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W poniedziałkowym (15 czerwca) wydaniu m.in.

Pieszy będzie pod ochroną
Od 1 lipca zmieni się część przepisów drogowych. Wszystko wskazuje na to, że już niedługo to samo czeka taryfikator mandatów. Mają do niego trafić dwa zupełnie nowe wykroczenia.

Zdjęcie ilustracyjne (jez. Jeziorak podczas regat żeglarskich, widok w kierunku Iławy)Turystyka? Tak. Pytanie tylko jaka
Miniony, długi weekend, pokazał, że sezon jeszcze nie jest stracony, bo takich tłumów nad jeziorami dawno u nas nie było. Problem tylko w tym, żeby turyści chcieli przyjeżdżać na Warmię i Mazury przez cały rok, a nie tylko w sezonie.

Trawnik Dworcowa 71Kosić trzeba z głową
Chce zatrzymać kosiarki i uratować bujne trawniki w miastach. Olsztynianka Bogusława Budna zainicjowała akcję Ogólnopolskie Wstrzymanie Kosiarek. Do inicjatywy dołączają inne miasta — m.in. Poznań, Toruń i Łódź.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5