Ukrywał się w Lubawie. W swoim domu posiadał prekursory materiałów wybuchowych

2020-06-03 12:58:04 (ost. akt: 2020-06-03 13:00:38)
ilustracja do tekstu

ilustracja do tekstu

Autor zdjęcia: policja.pl

Dobre rozpoznanie rejonu służbowego oraz kontakt z lokalną społecznością – to ważne i bardzo przydatne elementy, które w policyjnej pracy pomagają zatrzymać osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości. Tak też było w przypadku 31 - latka poszukiwanego do odbycia kary pozbawienia wolności. Okazało się również, że mężczyzna posiadał w swoim mieszkaniu prekursory materiałów wybuchowych.
Wśród wielu różnych czynności policyjnych, które na co dzień wykonują funkcjonariusze jest również zatrzymywanie osób poszukiwanych. Osoby te rzadko czekają na mundurowych w swoich domach. Często celowo ukrywają się, zmieniają miejsca pobytu, aby utrudnić lub wydłużyć wykonanie czynności karnych lub administracyjnych ze swoim udziałem.

Lubawscy dzielnicowi podczas obchodu rejonu służbowego ustali miejsce przebywania poszukiwanego 31 – latka. Funkcjonariusze natychmiast pojechali we wskazane miejsce gdzie zatrzymali mężczyznę. W trakcie czynności okazało się, że mieszkaniec Lubawa posiada w swoim domu prekursory materiałów wybuchowych podlegające ograniczeniom. Mężczyzna został przetransportowany do zakładu karnego, gdzie odbywa karę pozbawienia wolności, a policjanci zabezpieczyli niebezpieczne przedmioty. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu 31 – latkowi i postępowanie zakończyć aktem oskarżenia, który trafił już do sądu.

Ustawa z dnia 13 kwietnia 2016 r.o bezpieczeństwie obrotu prekursorami materiałów wybuchowych art. 12 mówi o tym, że przeciętny użytkownik, który, wbrew przepisom rozporządzenia (UE) nr 98/2013, wprowadza, posiada lub używa prekursor materiałów wybuchowych podlegający ograniczeniom, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W środowym (3 czerwca) wydaniu m.in.


Budynek po pożarze na razie nie nadaje się do zamieszkania. Dzień Dziecka w płomieniach
W Turzy Wielkiej dwóch chłopców bawiło się w garażu. Raptem pojawił się ogień, który szybko się rozprzestrzeniał.
Przeniósł się na dom mieszkalny. Dzieci z licznymi poparzeniami trafi ły do szpitala. Ten pożar to dramat czterech rodzin.

Uczniowie SP 13 w czasie pracy nad filmem Pokazują olsztyńskie korzenie
Tosia, Julianna, Michalina, Ania, Alicja, Iga i Błażej, uczniowie SP 13 w Olsztynie, przygotowali pod okiem swoich nauczycielek film, którym promują miasto. W polskim tłumaczeniu wideo nosi tytuł „Moje korzenie stają się naszymi skrzydłami”.


wojewoda Artur Chojecki na konferencji Jak tarcza chroni miejsca pracy w regionie
Z powodu epidemii ucierpiała większość firm w regionie, sporo osób straciło pracę. Straty byłyby większe, gdyby nie pomocprogramów rządowych. Wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki podsumował we wtorek, jak działa u nas tarcza antykryzysowa.


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5