Wyjeżdżał z Lubawy w stronę Żuromina. Tam zakończył się pościg

2020-05-25 11:45:30(ost. akt: 2020-05-25 12:01:57)

Autor zdjęcia: KPP Iława

WRACAMY DO TEMATU|| Mimo licznych apeli do kierowców o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności na drogach, w dalszym ciągu zdarzają się kierujący, którzy zdecydowali się prowadzić pojazd będąc pod wpływem alkoholu. Tak też był w przypadku 17 – latka, którego zatrzymali policjanci po pościgu.

Iławscy policjanci podczas patrolu miasta kilka minut po godzinie 1:00 zauważyli jak kierujący nissanem jedzie przez miasto ze znaczną prędkością.

Policjanci postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej. Jednak kierowca pomimo użytych przez policjantów sygnałów świetlnych i dźwiękowych nie reagował. Policjanci zaczęli gonić kierującego nissanem.

Mężczyzna został dopiero zatrzymany przez drugi patroli policji kiedy to spowodował kolizję z radiowozem wyjeżdżając z Lubawy w stronę Żuromina.

Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. Kierujący został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Okazało się, że nissanem kierował 17 – latek nie posiadający uprawnień mając 0,9 promila alkoholu w organizmie. Młody mieszkaniec Iławy po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty, do których się przyznał. Teraz ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.

inf. KPP Iława


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W poniedziałkowym (25 maja) wydaniu m.in.


zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstuNajmłodsi wracają dziś do szkół
Od dziś częściowo zostały odblokowane zajęcia w szkołach. Sposób ich prowadzenia zależy jednak od dyrektorów, więc każda placówka może organizować zajęcia trochę inaczej. Brak szczegółów nie pomaga w ich organizacji.

Majówka nad jeziorem Ukiel Olsztyn szykuje się do sezonu
W środę odbędzie się sesja Rady Miasta, którą zdominuje przygotowanie Olsztyna do sezonu letniego. Na tapecie są OSiR, instytucje kultury czy oświata. Ale i tak wszystko to jedna wielka niewiadoma, bo epidemia może pozmieniać plany.

Sondaż: chcemy handlu w niedzielę
Czy sklepy znowu będą otwarte w niedziele, a przynajmniej do końca roku? Chce tego co drugi z nas. To niewykluczone, bo pandemia zmieniła wszystko, także handel i nasze spojrzenie na pracę i zakupy w siódmym dniu tygodnia.
Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. X #2926319 | 83.9.*.* 27 maj 2020 21:51

    W stronę Żuromina? Zaraz może w stronę Warszawy. Jak dla mnie ta droga prowadzi do Lidzbarka.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5