Lubawski pakiet pomocowy dla przedsiębiorców

2020-05-14 10:16:36(ost. akt: 2020-05-14 10:34:24)

Autor zdjęcia: archiwum Głosu Lubawskiego

W czasie pandemii, przedsiębiorcy mogą liczyć na pomoc samorządów. Pakiet pomocowy stał się faktem, podjęte zostały stosowne uchwały.
Jak informuje Urząd Miasta Lubawy, obowiązuje uchwała Rady Miasta, na mocy której odroczone zostały terminy zapłaty podatku od nieruchomości dla przedsiębiorców, którzy z powodu pandemii utracili płynność finansową lub ich sytuacja uległa pogorszeniu.
Dotyczy to średnich przedsiębiorców, zatrudniających do 249 pracowników. Terminy płatności za miesiące kwiecień, maj i czerwiec zostały odroczone do dnia 30 września. Aby skorzystać z tej formy pomocy, należy złożyć wniosek do 30 czerwca. Dokumenty dostępne są w Urzędzie Miasta oraz w serwisie internetowym, w specjalnej zakładce http://lubawa.pl/pakiet-pomocowy-dla-przedsiebiorcow/

Samorząd Lubawy przygotował także pomoc dla małych i mikroprzedsiębiorców. Dotyczy to firm, które zatrudniają do 9 pracowników ( mikroprzedsiębiorcy) oraz do 49 pracowników (małe przedsiębiorstwa). Podmioty te, na mocy uchwały, zostaną zwolnione z podatku od nieruchomości za kwiecień, maj i czerwiec 2020, jeśli ich obroty spadły o 10% u mikroprzedsiębiorców i 20% w małych firmach, w kwietniu 2020 roku w stosunku do stycznia 2020 roku, lub w dwóch następujących po sobie miesiącach ( w okresie od marca do czerwca 2020) do dwóch analogicznych miesięcy 2019 roku.

Aby skorzystać z tej formy wsparcia, należy złożyć wniosek do 31 lipca 2020 roku. Dokumenty dostępne są w Urzędzie Miasta oraz w serwisie internetowym, w specjalnej zakładce http://lubawa.pl/pakiet-pomocowy-dla-przedsiebiorcow/

a.laskowska@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W czwartkowym (14 maja) wydaniu m.in.

Będą nowe fotoradary
Na ulicach niebawem pojawią się nowe fotoradary i kamery do wyłapywania kierowców przejeżdżających na czerwonym świetle. Przybędzie też nieoznakowanych pojazdów z rejestratorami.

Wreszcie pójdziemy do fryzjera!
Od 18 maja będziemy mogli już pójść do fryzjera, kosmetyczki czy restauracji. Premier Mateusz Morawiecki przedstawił wczoraj trzeci etap znoszenia obostrzeń. Tymczasem niektórzy przedsiębiorcy rozważają pozwy o odszkodowanie od Skarbu Państwa.

Wiemy, jak wygrać z wirusem
O tym, czy i jak Warmia i Mazury są przygotowane na dalszą walkę z zagrożeniem epidemiologicznym, czy przestrzegamy zakazów i kto jest bohaterem tego czasu, rozmawiamy z wojewodą warmińsko-mazurskim Arturem Chojeckim.
2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5