Zatrzymanie w Lubawie i ujawnione 30 kg nielegalnego tytoniu

2020-05-05 09:56:18 (ost. akt: 2020-05-05 09:57:55)

Autor zdjęcia: KPP Iława

Policjanci z Iławy zabezpieczyli ponad 30 kg krajanki tytoniowej. Gdyby doszło do jej nielegalnej sprzedaży, Skarb Państwa straciłby ponad 32 tysiące złotych. Zatrzymany w sprawie mieszkaniec powiatu iławskiego odpowie za przestępstwo skarbowe.
Iławscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej w Lubawie mieszkańca powiatu. W trakcie czynności w pojeździe, którym poruszał się mężczyzna, ujawnili 3 worki z zawartością krajanki tytoniowej. Łączna waga zabezpieczonych wyrobów tytoniowych przewożonych bez polskich znaków skarbowych akcyzy to ponad 30 kg. Wartość uszczuplenia Skarbu Państwa przy ich sprzedaży z tytułu podatku VAT i podatku akcyzowego wyniosłaby ponad 32 tys. złotych.

http://www.ilawa.policja.gov.pl/dokumenty/zalaczniki/93/mini/93-154011_m.jpg

Mężczyzna usłyszał już zarzut z art. 65 par. 1 kodeksu karno-skarbowego, do którego się przyznał. Grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.
inf. KPP Iława


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


We wtorkowym (5 maja) wydaniu m.in.

Chętnie wróciliśmy do galerii
W poniedziałek ponownie otworzyły się galerie handlowe. Olsztyniacy ruszyli do nich chętnie. Niektórzy z ciekawości, inni w określonym celu. Galerie spodziewają się stopniowego zwiększania ruchu. Zwłaszcza po godzinach pracy.

Polityczne gierki pod wybory
Gdyby sprawa nie dotyczyła głowy państwa, to można byłoby nawet się pośmiać, ale chodzi o wybory prezydenta RP, więc Polakom wcale nie jest do śmiechu. I choć do wyborów zostało zaledwie kilka dni, to nadal mamy wyborczy chaos.

Zmarł Kubuś, Bartosz walczy o życie
W szpitalu dziecięcym zmarł jeden z bliźniaków poszkodowanych w wypadku. 1,5-rocznego Kubusia, pomimo wysiłku lekarzy, nie udało się uratować. Bartosz wciąż walczy o życie.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5