20 laptopów wsparciem zdalnej edukacji uczniów!

2020-04-28 17:29:03 (ost. akt: 2020-04-28 17:30:30)

Autor zdjęcia: UM Lubawa

Na początku maja do Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika trafi 20 laptopów z oprogramowaniem, które będą przeznaczone dla uczniów w celu wsparcia zdalnej edukacji.
Sprzęt został zakupiony przez Miasto Lubawa w ramach projektu „Zdalna Szkoła”. Wartość projektu wynosi 69.980 złotych a koszt jednostkowy komputera z oprogramowaniem to prawie 3,5 tys. złotych.

Obecnie kształcenie odległość to jedyna forma nauczania. Do jej realizacji niezbędny jest sprzęt komputerowy. Szkoła Podstawowa już dużo wcześniej wyszła z inicjatywą udostępnienia uczniom i nauczycielom szkolnych laptopów, tabletów oraz komputerów z pracowni informatycznych. Z takiej możliwości skorzystało ponad 50 osób.

Zakupiony w ramach powyższego projektu sprzęt pozostanie do dyspozycji uczniów. Obowiązek kształcenia na odległość został przedłużony do 24 maja. Czy po tym terminie uczniowie powrócą do nauki stacjonarnej – zależy od rozwoju sytuacji epidemicznej. Wiadomo natomiast, że gdy uczniowie na stałe powrócą do nauki stacjonarnej, zakupiony sprzęt pozostanie w szkole w pracowni informatycznej.

Projekt „Zdalna Szkoła” realizowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Oś priorytetowa I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu”, działanie 1.1 „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach” realizowanego przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa podlegające pod Ministerstwo Cyfryzacji .

inf. UM Lubawa


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


We wtorkowym (28 kwietnia) wydaniu m.in.

Jarosław SzunejkoZwolnienie nawet e-mailem
Dziś rząd ma zająć się tzw. tarczą antykryzysową 3.0. Kolejna wersja tarczy, która ma chronić firmy i miejsca pracy, nie napawa optymizmem, a już na pewno pracowników, bo szef będzie mógł nas zwolnić, wysyłając nam e-mail.

Wrócili zmęczeni i bardzo dumni
W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Mieście Lub. trwała normalna służba. Nagle22 kwietnia nadeszła wiadomość o alarmowym wyjeździe do pożaru w Biebrzańskim Parku Narodowym. Dowódca zmiany wyznaczył pięciu ludzi...

Za rękę i pod rękę nie wolno
Rząd złagodził nieco obostrzenia związane z pandemią. Nie musimy już siedzieć w domu. Śmiało możemy pojechać samochodem na wycieczkę za miasto, pójść na rower czy umyć samochód w myjni, nie narażając się przy tym na mandat.


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. co to za nauka laptopami #2912975 | 144.217.*.* 28 kwi 2020 18:27

    i tak siedza w telefonach nonstop ,zakazać telefonów i uczyć sie z książki

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5