Dwa projekty w budżecie obywatelskim. Głosowanie rusza w sobotę

2019-09-17 11:38:53(ost. akt: 2019-09-17 12:55:08)
Jednym z projektów zrealizowanych z LBO jest plac zabaw przy ulicy Bolesława Chrobrego

Jednym z projektów zrealizowanych z LBO jest plac zabaw przy ulicy Bolesława Chrobrego

Autor zdjęcia: Tomasz Więcek

Łącznie cztery projekty wpłynęły do Lubawskiego Budżetu Obywatelskiego. Dwa, z powodu niedoszacowania kosztów, zostały odrzucone przez komisję. 21 września rozpocznie się głosowanie nad skateparkiem i parkiem trampolin.
Pod koniec sierpnia pisaliśmy na naszych łamach i na lubawa.wm.pl, że do przyszłorocznego Lubawskiego Budżetu Obywatelskiego nie wpłynął żaden projekt od mieszkańców na zagospodarowanie 150 tysięcy złotych. Termin składania wniosków mijał dokładnie 31 sierpnia. Po naszej publikacji mieszkańcy się zmobilizowali i do lubawskiego urzędu trafiły aż cztery projekty. Dwa z nich, dotyczące przebudowy i remontu placu zabaw na osiedlu przy ulicy Kazimierza Wielkiego, z powodu niedoszacowania kosztów zostały odrzucone przez komisję opiniującą. Pozostałe dwa będą poddane pod głosowanie, które rozpocznie się 21 września.
Projekty, nad którymi będziemy głosować dotyczą skateparku i parku trampolin.
Pierwszy miałby powstać niedaleko placu zabaw przy ulicy Gdańskiej. Wnioskodawcy uwzględnili w swoim projekcie to, że zimą część "górki" niedaleko placu wykorzystywana jest przez dzieci jako zjeżdżalnia, dlatego usytuowali skatepark nieco bliżej szkoły, tak, aby nie zakłócać zabaw zimowych.
Drugi projekt dotyczy budowy w Łazienkach Miejskich parku trampolin. Dokładnie chodzi o lokalizację przy parkowej siłowni zewnętrznej.
Głosowanie nad projektami potrwa do 14 października.
tow

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5