Piłka, biegi, tenis i rajdy — weekend pełen sportowych atrakcji

2019-09-13 15:01:30 (ost. akt: 2019-09-13 12:39:06)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Dla miłośników sportowych wrażeń to będzie wyjątkowo intensywny weekend, a wielość dyscyplin sprawia, żę każdy powinien znaleźć coś interesującego dla siebie.
Piłkarski weekend w powiecie iławskim zapowiada się bardzo ciekawie. Na pierwszy plan wybijają się oczywiście derby, w których Jeziorak Iława podejmować będzie GKS Wikielec. Mecz na szczycie forBET IV ligi (3. ekipa zmierzy się z liderem) zaplanowano na niedzielę, a pierwszy gwizdek o godz. 16.

Dokładnie 24 godz. wcześniej na boisko w Lubawie wybiegną gracze Motoru, a ich rywalami będą zawodnicy Mrągowii. Goście w tym sezonie grają bezkompromisowo i albo wygrywają (3), albo przegrywają (3). Dotychczas w meczach wyjazdowych triumfowali raz, na inaugurację w Biskupcu (6:1), a 2-krotnie przegrywali (1:4 w Giżycku, 0:5 w Iławie).

W weekend nasi A-klasowcy wystąpią przed swoimi kibicami i po ostatnich porażkach zapewne będą chcieli poprawić humory tak swoje, jak i swoich fanów. W sobotę, 14. września, do Kazanic przyjedzie Gmina Kozłowo, a pierwszy gwizdek meczu z miejscowym Jordanem o godz. 16:00. Z kolei Lider Złotowo podejmie rywali w niedzielę, a będą nimi zawodnicy MKS Działdowo. Początek tego spotkania o godz. 13:00.

Po raz drugi z rzędu kibice B-klasowych drużyn z gm. Lubawa będą mieli okazję do obejrzenia pojedynku derbowego. Tym razem dojdzie do niego w podlubawskim parku, gdzie z LZS Fijewo zmierzy się Avistą Łążyn. Spotkanie to zostało zaplanowane na sobotę, 14. września, na godz. 16:30. O tradycyjnej dla siebie porze, czyli w niedzielę o godz. 13:00, na swoje boisko wybiegną gracze Huraganu Byszwałd, a rywalem w meczu o pierwsze w sezonie punkty będzie Żak Jamielnik.

Wielkie dzień czeka w niedzielę zawodników i sympatyków Constractu Lubawa, którzy zadebiutują w futsalowej ekstraklasie. Pierwszym rywalem "Konstruktorów" będą w Chojnicach "Czerwone Diabły".
Za wszystkie nasze ekipy trzymamy kciuki!!!

NA PIŁKARSKICH ARENACH
• Piątek, 13. września
— godz. 17:00, młodz.: GKS Wikielec — Motor Lubawa

• Sobota, 14. września
— godz. 11:00, tramp.: Motor Lubawa — Stomil Olsztyn
— godz. 11:00, młodz.: Concordia Elbląg — Constract Lubawa
— godz. 16:00, IV liga: Motor Lubawa — Mrągowia Mrągowo
— godz. 16:00, A klasa: Jordan Kazanice — Gmina Kozłowo
— godz. 16:30, B klasa: LZS Fijewo — Avista Łążyn

• Niedziela, 15. września
— godz. 11:00, tramp.: Constract Lubawa — Naki Olsztyn
— godz. 13:00, A klasa: Lider Złotowo — MKS Działdowo
— godz. 13:00, B klasa: Huragan Byszwałd — Żak Jamielnik
— godz. 13:00, jun.: Delfin Rybno — Motor Lubawa
— godz. 15:00, jun. mł.: Constract Lubawa — KS Mroczno
— godz. 18:00, futsal: Red Devils Chojnice — Constract Lubawa

Nie zapominajmy o innych sportowych imprezach, także tych charytatywnych:
— w sobotę na kortach OSiR przy ul. Łąkowej odbędzie się deblowy turniej o Puchar Burmistrza Lubawy. Organizatorzy, Lubawskie Towarzystwo Tenisowe "Laver", nie wykluczają, że przy dużym zainteresowaniu impreza może być nawet 2-dniowa. Jeśli zgłosi się do 20. par przewiduje się system grupowy, powyżej tego pułapu zastosowana będzie drabinka pucharowa. Początek o godz. 9:00.

— także w sobotę odbędzie się I Przełajowy Przejazd Charytatywny organizowany przez Koło Łowieckie "Ryś" w Lubawie. Impreza na terenie leśnym w Borku (wjazd od Targowiska Dolnego przy wiatrakach) ma ruszyć o godz. 8:00, a celem jest pomoc dla Kacpra Kisiela, który zmaga się z poważną chorobą - w wieku 18. lat wykryto u niego guza mózgu, który okazał się nowotworem złośliwym. Wpisowa cegiełka to wydatek 100 zł, a cała kwota zostanie przekazana na pomoc Kacprowi. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych użytkowników quadów, motocykli, a także samochodów, najlepiej terenówek i SUV-ów. Więcej szczegółów pod numerami telefonów: 512-323-514 (Dawid) i 512-782-512 (Piotr).

— trzecią sobotnią imprezą będzie III Bieg Stolarski o Złoty Hebel, którego organizatorem jest firma ORiSTO. Biegacze z całej Polski (i nie tylko) będą mieli okazję powalczyć o "życiówki" (trasa ma atest PZLA), ale też pomów, bo biegowi przyświeca szczytny, charytatywny cel — wsparcie i pomoc przy rehabilitacji Lenki Cichorskiej, córeczki jednego z pracowników firmy ORiSTO, która cierpli na leukodystrofia. Początek biegowej imprezy w Grodzicznie o godz. 14:00.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5