Constract zagra o awans, Motor będzie bronił twierdzy

2019-05-31 11:20:42 (ost. akt: 2019-05-31 11:46:02)
Dla Motoru mecz z Mrągowią będzie przedostatnim w tym sezonie przed własnymi kibicami (na zdj. Roman Śnieżawski po zdobyciu bramki w derbach z GKS Wikielec)

Dla Motoru mecz z Mrągowią będzie przedostatnim w tym sezonie przed własnymi kibicami (na zdj. Roman Śnieżawski po zdobyciu bramki w derbach z GKS Wikielec)

Autor zdjęcia: Błażej Urbański

Futsalowy Constract zagra w sobotę pierwszy z baraży o awans do ekstraklasy. Dwie godziny wcześniej Motor powalczy o podtrzymanie 5-meczowej, zwycięskiej serii na "Łazienkowskim".
Przed Constractem Lubawa ostatnia w tym sezonie szansa na awans do futsalowej ekstraklasy. Po przegranych barażach z Gwiazdą Ruda Śląska, czas na dwumecz z Pogonią 04 Szczecin, która broni się przed spadkiem z najwyższej kasy rozgrywkowej.
— Te mecze to dla nas ostatnia szansa na awans do elity — mówi Damian Jarzembowski, trener KSC. — Zawodnicy ciężko pracowali przez cały sezon, by być gotowym na takie starcie.
W szeregach lubawian przed barażami z Pogonią nastąpiły niewielkie zmiany personalne. Z powodu poważnej choroby ojca, do Portugalii musiał wrócić Pedro Rosario. Aby uzupełnić braki kadrowe, trenerzy ściągnęli do Lubawy Vlada Bondarenko.
— Potrzebujemy dwóch bramkarzy, między innymi po to, by móc normalnie trenować i przygotować się do baraży — mówi Jarzembowski. — Jestem przekonany, że jesteśmy w stanie awansować, jednak rywal to klasowy zespół ograny w najwyższej klasie rozgrywkowej — dodaje.

Ciekawie powinno być też na trawie, gdzie wicelider forBET IV ligi, Motor Lubawa, podejmować będzie Mrągowię Mrągowo. Piąta ekipa tabeli to niewygodny rywal. Jesienią na wyjeździe zanotowano bezbramkowy remis, ale patrząc na wiosenną skuteczność obydwu ekip tym razem można chyba spodziewać się bramek. Mrągowia w tegorocznych meczach o stawkę odniosła 5 zwycięstw (2:1 w Biskupcu z Tęczą, 3:2 z Romintą Gołdap, 3:0 z Unią Susz, 3:2 w Braniewie z Zatoką, 3:0 z Granicą Kętrzyn), miała jeden remis (1:1 z Jeziorakiem Iława) i 4 spotkania przegrała (0:1 z Olimpią II w Elblągu, 1:2 z Mamrami w Giżycku, 0:3 z GKS w Wikielcu, 1:2 z Concordią Elbląg), co pokazuje, że na wyjazdach zdobyła 6 punktów.
Z kolei ekipa Krzysztofa Malinowskiego na Stadionie Łazienkowskim wiosną mają serię 5. zwycięstw (bramki 15:7), a na wyjazdach zdobyli kolejne 13 punktów (bramki 19:6).
Dodajmy, że dla gospodarzy mecz z Mrągowią będzie przedostatnim w sezonie przed własnymi kibicami.

WEEKEND NA PIŁKARSKICH ARENACH
• Piątek, 31. maja
— godz. 17:00, młodzik: Motor I Lubawa — Poncio Lidzbark Welski
— godz. 17:00, młodzik: KS Mroczno — Motor II Lubawa

• Sobota, 1. czerwca
— godz. 11:00, junior młodszy: Huragan Morąg — Motor Lubawa
— godz. 11:30, trampkarz: Wkra Działdowo — Motor Lubawa
— godz. 16:00: IV liga: Motor Lubawa — Mrągowia Mrągowo
— godz. 16:00: klasa A: Jordan Kazanice — KS Mroczno
— godz. 16:00: klasa A: Lider Złotowo — Zamek Kurzętnik
— godz. 17:00: klasa B: Olimpia Kisielice — LZS Fijewo
— godz. 18.00: futsal: Constract Lubawa — Pogoń 04 Szczecin

• Niedziela, 2. czerwca
— godz. 11:00, trampkarz: Constract Lubawa — Ossa Biskupiec
— godz. 12:00, młodzik: Olimpia Elbląg — Constract Lubawa
— godz. 15:00: klasa B: Sokół II Ostróda — Avista Łążyn

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5