Derbowe starcie o prymat w powiecie

2019-05-24 08:40:17 (ost. akt: 2019-05-24 09:54:03)
Jesienią w trenerskim starciu z Jarosławem Płoskim górą był Krzysztof Malinowski. Jak będzie tym razem?

Jesienią w trenerskim starciu z Jarosławem Płoskim górą był Krzysztof Malinowski. Jak będzie tym razem?

Autor zdjęcia: Błażej Urbański

Hitem najbliższego piłkarskiego weekendu będzie mecz forBET IV ligi, w którym Motor Lubawa podejmować będzie na Stadionie Łazienkowskim GKS Wikielec.
W najbliższą sobotę o godz. 16 na Stadionie Łazienkowskim dojdzie do derbowego starcia Motoru Lubawa z GKS-em Wikielec. Na tym etapie rozgrywek będzie to starcie, którego zwycięzca ma szansę zostać najlepszą drużyną powiatu iławskiego w zmierzającym powoli do końca sezonie forBET IV lidze.

"Gieksa" wiosną spisuje się bardzo dobrze, wygrała 5 spotkań (2:1 Mamry Giżycko, 4:0 Rominta Gołdap, 3:0 Mrągowia Mrągowo, 3:2 Granica Kętrzyn - wszystkie u siebie, 2:1 z Zatoką w Braniewie), zremisowała z Concordią Elbląg (1:1) i przegrała tylko raz, w Elblągu z rezerwami II-ligowej Olimpii (0:2). Zespół Jarosława Płoskiego w konfrontacji z Motorem szukał będzie rewanżu za jesienną porażkę na swoim terenie (0:1, bramka Andrzej Burchart), a smaczku temu meczowi dodaje fakt, że w przerwie zimowej pod Iławę przeniosło się dwóch zawodników MLKS, obrońca Patryk Wodzicki i napastnik Marcin Karczewski.

Lubawianie jednak - co z pewnością ma znaczenie dla jakości widowiska - nie spisują się wcale gorzej. "Motorowcy" wiosną u siebie pokonali Czarnych Olecko (2:1), MKS Korsze (2:1), Tęczę Biskupiec (4:2) i Olimpię Elbląg (3:2), a na wyjazdach Drwęcę Nowe Miasto Lubawskie (2:1), Tęczę Miłomłyn (9:0) i Romintę Gołdap (5:1). Punkty tracili jedynie w Iławie, gdzie ulegli Jeziorakowi (0:2), i Giżycku z Mamrami (0:0).
Sytuacja kadrowa przez derbowym starciem z rywalem zza miedzy jest dobra, choć nie idealna. Wiadomo, że z powodu kontuzji stawu kolanowego nie zagra pauzujący od kilku kolejek Adam Kapusta, a pod znakiem zapytania stoi występ Damiana Gerki i Mateusza Szymańskiego.
— Opcji na wyjściowy skład jest kilka, zobaczymy jak chłopaki będą się prezentować na zajęciach w trakcie tygodnia, a decyzję podejmę po analizie tej sytuacji — mówi trener Krzysztof Malinowski.

"Kolorowo" nie jest także w ekipie rywali, bo pod znakiem zapytania stoi występ czterech zawodników.
— Raczej na pewno nie zagra Łukasz Goździejewski (w przeszłości także gracz Motoru - przyp. red.), od trzech tygodni nie trenuje Remi Sobociński, na "czwórkę" narzeka Marcin Karczewski, no i nie wiadomo co z Piotrem Kacperkiem — mówi Bogdan Nerowski, kierownik ekipy z Wikielca.
Z jego relacji wynika, że gotowy na bój ze swoim byłym klubem jest popularny "Wodzu".
— Czy zagra zdecyduje jednak trener, bo mamy z tyłu zdolną młodzież i nie wiem na jaką taktykę postawi Jarek Płoski — dodaje Nerowski.

Mecz na Stadionie Łazienkowskim w Lubawie rozpocznie się w sobotę, 25. maja, o godz. 16.
— Liczymy na wsparcie naszych kibiców, którzy byli z nami jesienią w Wikielcu i mam nadzieję, że teraz też będą naszym dwunastym zawodnikiem — dodaje na zakończenie trener wicelidera tabeli.WEEKEND NA PIŁKARSKICH ARENACH
• Piątek, 24. maja
— godz. 17:00, młodzik: Białe Orły Działdowo — Motor I Lubawa
— godz. 17:00, młodzik: Motor II Lubawa — Płomień Turznica

• Sobota, 25. maja
— godz. 12:00, trampkarz: Motor Lubawa — Polonia Pasłęk
— godz. 16:00: IV liga: Motor Lubawa — GKS Wikielec
— godz. 16:00: klasa B: LZS Fijewo — Sokół II Ostróda
— godz. 16:00: klasa A: Wel Lidzbark Welski — Lider Złotowo
— godz. 16:30: klasa A: Zamek Kurzętnik — Jordan Kazanice

• Niedziela, 26. maja
— godz. 13:00, junior młodszy: Motor Lubawa — Sokół Ostróda
— godz. 14:00: klasa B: Avista Łążyn — Żak Jamielnik
— godz. 16:00, młodzik: Constract Lubawa — Żuri Olsztyn

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5