Ferie na wesoło w lubawskim przedszkolu. Galeria zdjęć!

2019-01-27 21:07:42 (ost. akt: 2019-01-27 21:07:53)

Autor zdjęcia: Przedszkole Miejskie

Minął pierwszy tydzień ferii zimowych. Bardzo aktywnie minął on w lubawskim Przedszkolu Miejskim. Pracownicy placówki przygotowani "Ferie na wesoło".
Pierwszy dzień programu „Ferie na wesoło” poświęcony był zabawie w teatr. Dzieci zostały zaproszone do teatru, gdzie obejrzały spektakl pt. Czerwony Kapturek. Maluchy miały też możliwość wcielić się w role prawdziwych aktorów, przebierać się w przeróżne kostiumy i odgrywać krótkie scenki.
Drugiego dnia dzieci zostały przeniesione do Krainy Bajek. Ten zaczarowany świat zawsze wprowadza przedszkolaków w dobry nastrój. Najmłodsi wesoło spędziły dzień na zabawie z Piratką, Myszką Minnie i Czerwonym Kapturkiem. Były konkursy, pląsy i zagadki. A wszystko bajkowe. Chętne dzieci mogły wcielić się w ulubione postacie bajkowe, przekonały się jak ciężko w życiu miał Kopciuszek segregując groch i płatki.
Kolejny dzień upłynął pod hasłem „Bezpieczne ferie - w zdrowym ciele zdrowy duch”. Przedszkolaki przypomniały sobie i utrwaliły zasady bezpiecznego zachowania się podczas ferii zimowych. Po krótkiej rozgrzewce fizycznej dzieci wzięły udział w zawodach sportowych. Każdy sportowiec otrzymał medal. Po wyczerpującym treningu dzieci wzmocniły swoje siły kosztując własnoręcznie przygotowanej sałatki owocowej.
Czwarty dzień dni otwartych był dniem doświadczeń i eksperymentów. Wykorzystując jajka, barwniki, olej, lupy czy mikroskopy dzieci miały możliwość zbadać, m.in. co tonie, a co pływa; co się rozpuszcza w wodzie, a co nie. Przedszkolaki z ogromnym zaangażowaniem wykonywały badania, stawiały hipotezy i wyciągały wnioski. To była naprawdę świetna zabawa!!!
Na zakończenie aktywnego tygodnia w przedszkolu odbyła się dyskoteka. Wspólna zabawa, konkursy taneczne i gry integracyjne wprawiły dzieci w bardzo dobry nastrój i wywołały radość oraz uśmiech na twarzach.
Realizowane zajęcia w ramach programu „Ferie na wesoło” sprzyjały wszechstronnemu rozwojowi dzieci, pobudzały je do różnych form aktywności. Zaproponowane zajęcia stały się doskonałym sposobem promocji zdrowego stylu życia oraz aktywnego spędzania czasu wolnego.

Opr. Przedszkole Miejskie


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5