Coraz więcej emocji na piłkarskich boiskach

2018-08-17 11:41:32 (ost. akt: 2018-08-17 11:46:17)
Po zwycięstwie nad Drwęcą piłkarze Motoru powalczą o komplet punktów w Olecku z Czarnymi

Po zwycięstwie nad Drwęcą piłkarze Motoru powalczą o komplet punktów w Olecku z Czarnymi

Autor zdjęcia: Błażej Urbański

Pięć zespołów z miasta i gminy Lubawa walczyć będzie w najbliższy weekend o punkty na piłkarskich boiskach. Przed swoimi kibicami zagra Lider Złotowo, Jordan Kazanice i Avista Łążyn, a na wyjazdach Motor Lubawa i LZS Fijewo.
Po inauguracyjnej porażce w Elblągu z Concordią (0:2) i domowym zwycięstwie z Drwęcą Nowe Miasto Lub. (3:1) tym razem zawodników Motoru Lubawa czeka około 230-kilometrowa wyprawa do Olecka. Czarni to beniaminek IV ligi, który w dwóch pierwszych kolejkach zremisował (1:1 z Zatoką Braniewo) i przegrał (1:4 w Kętrzynie z Granicą), a teraz ma coraz większy apetyt na komplet punktów. Choć nikt w lubawskim klubie nie lekceważy rywala, to podopieczni Krzysztofa Malinowskiego także zainteresowani są pełną pulą.
— Szanujemy rywala, ale nie ukrywamy, że nasz cel w sobotnim meczu to zwycięstwo — mówi trener Malinowski.
Mecz 3. kolejki IV ligi w olecku rozpocznie się w sobotę, 18. sierpnia, o godz. 17.

Na piłkarskie boiska wracają także gminne ekipy. O tej samej porze co Motor na murawę wybiegnie Lider Złotowo, który podejmować będzie Polonię Iłowo. Nasz drugi A-klasowiec, Jordan Kazanice, także wystąpi u siebie, ale debiutancki mecz na tym poziomie rozegra dzień później, w niedzielę o godz. 16. Rywalem "Jordańczyków" będzie Ossa Biskupiec Pomorski.

Ciekawie może być w niedzielę. Zespół Łukasza Rubalewskiego, czyli Avista Łążyn, zagra o godz. 14 z odbudowującym się "następcą" Startu, MKS-em Działdowo. Godzinę później rozpocznie się mecz w Szymbarku, gdzie z tamtejszym Zamkiem o punkty powalczy LZS Fijewo. Trzymamy kciuki za nasze zespoły i życzymy powodzenia!

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5