Wakacyjna, piknikowa sobota w Rakowicach

2018-07-18 11:40:36(ost. akt: 2018-07-18 11:42:52)

Autor zdjęcia: OPS GL

W minioną sobotę, 14. lipca, przy świetlicy wiejskiej w Rakowicach odbył się piknik rodzinny, którego organizatorami byli: Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Lubawa, Rada Sołecka wsi Rakowice, Ochotnicza Straż Pożarna w Rakowicach oraz Placówka Wsparcia Dziennego.
Rodzinne piknikowanie rozpoczęło się od powitania przybyłych gości oraz występu artystycznego uczestników z Placówki Wsparcia Dziennego. Najmłodsi chętnie zmagali się ze sobą w konkurencjach sportowych oraz zabawach, w których zdobywali nagrody. Dorośli również chętnie włączali się do wspólnych konkurencji.

Dla najmłodszych nie zabrakło również atrakcji w postaci malowania twarzy. Ponadto imprezę uświetnił występ Zespołu Rakowianki – uczestnicy nie tylko śpiewali znane utwory ale i nie mogli się oprzeć pokusie, by porwać partnerów do tańca. Druhowie z OSP przygotowali dla dzieci nie lada atrakcję – wszystkich chętnych przewozili nowym wozem strażackim. Na pikniku pojawili się również motocykliści, którzy bardzo chętnie porywali ze sobą najodważniejszych fanów dwóch kółek. Mnóstwo emocji wywołał również występ Dawida Pruchniewskiego – młodego iluzjonisty, który swoimi „czarodziejskimi” umiejętnościami zachwycił nie tylko najmłodszych , ale również i dorosłych mieszkańców wsi.

Na wszystkich przybyłych w kawiarence czekało swojskie jadło, czyli tradycyjna pajda ze smalcem i ogórkiem. Nie brakowało chętnych, aby wrócić do smaków dzieciństwa. Ponadto każdy mógł sprawdzić swoje szczęście w Loteriadzie, zyskując tym samym możliwość wygrania atrakcyjnych nagród głównych. Po przyjemnym, wspólnym popołudniu nadszedł czas na biesiadowanie i zabawę taneczną pod chmurką.


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5