Piłkarski weekend z derbowymi akcentami

2017-10-20 08:17:41 (ost. akt: 2017-10-20 09:00:40)
Derbowy mecz Avisty z Liderem w listopadzie 2013r. zakończył się podziałem punktów (2:2) - jak będzie w najbliższą niedzielę?

Derbowy mecz Avisty z Liderem w listopadzie 2013r. zakończył się podziałem punktów (2:2) - jak będzie w najbliższą niedzielę?

Autor zdjęcia: Archiwum/bu

Pięć piłkarskich drużyn z miasta i gminy Lubawa wystąpi w najbliższy weekend w roli gospodarzy. Niemal jak u siebie będą mogli poczuć się zawodnicy Lidera Złotowo, którzy odbędą krótką podróż na A-klasowe derby do Łążyna.
Na ten pojedynek przez całą rundę jesienną czekali kibice dwóch lubawskich drużyn występujących w A klasie. W niedzielę o godz. 14 na boisko wybiegną ekipy miejscowej Avisty Łążyn i Lidera Złotowo. Obydwa zespoły spisują się poniżej oczekiwań i zajmują miejsca w dolnej strefie tabeli - Avista z dorobkiem 10. punktów jest jedenasta, Lider (8 pkt.) pozycję niżej.
— Zdajemy sobie sprawę, że to będzie bardzo trudny mecz, bo Avista też ma o co grać. W naszej sytuacji musimy jednak myśleć o wygranej, bo nie chcielibyśmy zostać w strefie spadkowej na przerwę zimową — mówi Marcin Licznerski.
Lider pojedzie na mecz z drużyną Karola Kuczyńskiego osłabiony brakiem trzech ważnych piłkarzy - Mateusza Sadowskiego, Mateusza Erdmana i Ariela Zasuwy.
— Tyle wiem na dzisiaj, co się wydarzy do niedzieli, to jeszcze zobaczymy — dodaje trener złotowian.

Derby czekają także kibiców futbolu na poziomie IV-ligowy, ale będą one miały charakter powiatowy. W niedzielę o godz. 15 rozpocznie się mecz w Suszu, gdzie trzecia w tabeli Unia (24 pkt.) podejmować będzie lubawski Motor (16 pkt.). Obydwie drużyny w poprzedniej kolejce odniosły bardzo efektowne zwycięstwa: podopieczni Jarosława Płoskiego pokonali 5:0 Granicę Kętrzyn, a lubawianie rozgromili Pisę Barczewo 7:0. Dla podopiecznych trenera Krzysztofa Malinowskiego spotkanie w Suszu będzie okazją do rewanżu za sierpniowy mecz, w którym to Unia wygrywając 2:1 wyeliminowała MLKS z Wojewódzkiego Pucharu Polski.
— To będzie z pewnością inny mecz, bo stawką będą ligowe punkty. Ostatnio sporo się u nas działo, chłopaki zareagowali na to bardzo pozytywnie i z Pisą zagrali dobrze, a przede wszystkim skutecznie. Myślę, że w Suszu tylu bramek spodziewać nie mogą się kibice żadnej z drużyn, ale liczę na stojące na wysokim poziomie widowisko — mówi Krzysztof Malinowski. — Jaki będzie wynik? W niedzielę około godz. 17 wszystko będzie już jasne — dodaje dyplomatycznie trener lubawian.

Po pierwszej w sezonie porażce, poprzedzonej trzema zwycięstwami, we własnej hali zagra w sobotę Constract. Rywalem I-ligowych futsalowców będzie w Lubawie gdańska Politechnika, która dotychczas spisuje się poniżej oczekiwań. "Konstruktorzy" i ich kibice liczą na kolejny komplet punktów, by nie dać uciec rywalom z czołówki tabeli.

Na piłkarskich arenach
• Piątek, 20. października
- godz. 14.50, młodz.: Stomil Olsztyn - Constract Lubawa
- godz. 16.15, młodz.: Motor Lubawa - Naki II Olsztyn

• Sobota, 21. października
- godz. 11, tramp.: Motor Lubawa - Czarni Olecko
- godz. 13.30, jun. mł.: Motor Lubawa - MKS Ełk
- godz. 18, futsal: Constract Lubawa - Politechnika Gdańska

• Niedziela, 22. października
- godz. 14, A klasa: Avista Łążyn - Lider Złotowo
- godz. 15, IV liga: Unia Susz - Motor Lubawa

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5