Szachiści ze szkoły w Tuszewie walczyli o Puchar Galerii Jeziorak

2017-10-09 11:30:00 (ost. akt: 2017-10-09 11:31:07)

Autor zdjęcia: SP Tuszewo

W niedzielę, 8. października siedmioro uczniów SP w Tuszewie pod opieką Jerzego Łukaszewicza oraz rodziców wzięło udział w I Turnieju Szachowym o Puchar Galerii Jeziorak - Open. Turniej rozegrany był systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, tempo 15 minut na zawodnika.
Dla Filipa Szwarca z oddziału przedszkolnego, Przemysława Sokołowskiego, Doriana Szwarca z kl. I, Szymona Licznerskiego i Cypriana Szwarca z kl. III, Macieja Kolasy kl. IV i Dawida Pruchniewskiego z kl. V była to kolejna możliwość sprawdzenia swych umiejętności gry w szachy. Konkurencja była duża, bowiem w turnieju brało udział przeszło 40-tu zawodników z odległych miast między innymi z Giżycka, Malborka, Ostródy, Uzdowa, Iławy, Olsztyna, Bydgoszczy, Brodnicy, Nowego Miasta i Kwidzyna. Już niebawem planowany jest udział młodych szkolnych szachistów w lidze szachowej, która będzie rozgrywana przez pół roku w Ostródzie.

SP w Tuszewie kontynuuje edukację przez szachy w ramach Ogólnopolskiego Projektu Polskiego Związku Szachowego „Edukacja przez Szachy w Szkole” rekomendowanego przez MEN, do którego przystąpiła w zeszłym roku szkolnym. Pani Iwona Dudek prowadzi cotygodniowe zajęcia z szachów w I i II klasie oraz w oddziale przedszkolnym 5-latków, natomiast p. Monika Rogożyńska w oddziale przedszkolnym 6-latków. Edukacja szachowa oparta jest na zabawie i rozwiązywaniu problemów z zadaniach szachowych jak i grze.
Ponadto dwa razy w tygodniu odbywają się zajęcia szachowe, które prowadzi p. Jerzy Łukaszewicz. Uczniowie podczas tych zajęć rozwiązują zadania szachowe na diagramach oraz rozgrywają partie szachowe stosując poznane motywy taktyczne, wiadomości i umiejętności.

Cieszy nas fakt, że coraz więcej uczniów naszej szkoły interesuje się tą królewską grą. Życzymy wszystkim szachistom dalszych sukcesów.

www.sptuszewo.szkolnastrona.pl


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Baron #2349529 | 109.196.*.* 12 paź 2017 20:29

    Admin jeżeli już napisałeś że turniej się odbył to byś mógł podać też wyniki

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5