W weekend będzie "ciaśniej" na piłkarskich arenach

2017-08-18 11:13:21 (ost. akt: 2017-08-18 11:22:37)
W Elblągu Motor nie zdołał zdobyć bramki, o co piłkarze postarają się w meczu z Zatoką

W Elblągu Motor nie zdołał zdobyć bramki, o co piłkarze postarają się w meczu z Zatoką

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

W najbliższy weekend startują rozgrywki w kilku klasach rozgrywkowych. Na boiska wybiegnie młodzież Motoru Lubawa, a także seniorskie ekipy ze Złotowa, Łążyna, Kazanic i Fijewa. Trzeci mecz w IV lidze rozegrają też seniorzy MLKS.
Każda z naszych drużyn ma inne cele i priorytety przed startującym sezonem. Tym razem w A klasie będziemy mieli dwóch przedstawicieli gm. Lubawa. Zaprawiony w bojach Lider Złotowo ma zamiar powalczyć o górną połówkę tabeli, by poprawić 7. pozycję z ubiegłego sezonu, ale już na starcie przyjdzie mu się zmierzyć z jednym z kandydatów do awansu, spadkowiczem z ligi okręgowej, czyli KS Mroczno.
— Szykuje się ciekawy pojedynek, bo tak my, jak i rywale, chcielibyśmy wejść dobrze w sezon. Pierwsze mecze to trochę niewiadoma i o naszych szansach wolę się jeszcze nie wypowiadać — mówi Marcin Licznerski, trener Lidera.
Nasz drugi przedstawiciel w "Serie A" to beniaminek z Łążyna. Avista, która uzyskała awans z 2. miejsca, na początek zagra z LZS Mszanowo, 10. siłą poprzednich rozgrywek.
— Nie stawiamy sobie jakichś wygórowanych celów, na pewno chcielibyśmy cieszyć grą siebie i naszych kibiców i zapewnić sobie utrzymanie w debiutanckim sezonie — zapowiada Karol Kuczyński z Avisty.

Do A-klasowców na pewno chciałby dołączyć Jordan Kazanice, który powinien walczyć o najwyższe cele w B klasie, a drogę ku temu rozpocznie od derbowego meczu goszcząc na terenie LZS Fijewo, wyjątkowo w… Złotowie. Podopieczni trenera Krzysztofa Modrzewskiego to młoda drużyna, która może sprawić kilka niespodzianek, więc od początku może być ciekawie. Po drugiej stronie, w „biało-niebieskich” barwach na ławce trenerskiej w oficjalnym meczu zadebiutuje Bartłomiej Górski.

Na boisko w Lubawie wybiegną też trampkarze i juniorzy młodsi Motoru Lubawa, a ich pierwszymi rywalami w ligach wojewódzkich będą rówieśnicy z Olimpii Elbląg.
Z kolei niepokonany na IV-ligowym froncie Motor (wygrana 3:2 z Tęczą Biskupiec i bezbramkowy remis z Concordią Elbląg) podejmować będzie Zatokę Braniewo.

Weekendowy rozkład jazdy
• Sobota, 19. sierpnia
- godz. 10, tramp.: Motor Lubawa — Olimpia II Elbląg
- godz. 11.30, jun. mł.: Motor Lubawa — Olimpia II Elbląg
- godz. 16, IV liga: Motor Lubawa - Zatoka Braniewo

• Niedziela, 20. sierpnia
- godz. 14, A klasa: Avista Łążyn - Novoplast Mszanowo
- godz. 14, B klasa: LZS Fijewo - Jordan Kazanice (boisko w Złotowie)
- godz. 14, A klasa: KS Mroczno - Lider Złotowo (boisko w Brzoziu Lub.)

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5