Okradł rodziców, kasę wydał na alkohol i automaty

2016-12-13 14:31:55 (ost. akt: 2016-12-13 14:33:09)
Policjantom udało się odzyskać większą część skradzionych pieniędzy

Policjantom udało się odzyskać większą część skradzionych pieniędzy

Autor zdjęcia: Archiwum/gc

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi mieszkańcowi Lubawy, który ukradł znaczną kwotę pieniędzy potrzebnych mu na… zabawę. "Zabawnie" nie było na pewno jego rodzicom, bo to właśnie oni zostali przez niego ograbieni.
Lubawscy policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży pieniędzy w miniony piątek, 9. grudnia. Funkcjonariusze pojechali porozmawiać z poszkodowanym małżeństwem. W wyniku przeprowadzonych czynności ustalili, że sprawca wykorzystując nieobecność domowników ukradł znaczną ilość pieniędzy. Policjanci rozpytali dokładnie zgłaszającego i przyjęli zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Chodziło o kwotę ok. 23.000 złotych.
Ustalili także, że syn pokrzywdzonych nadużywa alkoholu i prawdopodobnie to on mógł dokonać tej kradzieży. Takie podejrzenia mieli także jego rodzice. Wobec takiego obrotu sprawy mundurowi pojechali w wytypowane miejsce, gdzie zastali 37-letniego podejrzanego mężczyznę, którego zatrzymali do wyjaśnienia.
Przypuszczenia jego rodziców okazały się słuszne. Syn wykorzystując nieobecność rodziców przeszukał mieszkanie. Kiedy znalazł pieniądze postanowił się "zabawić". Mieszkaniec Lubawy wydał znaczną kwotę, m.in. na alkohol, gry na automatach "zręcznościowych" oraz pobyt w hotelu. Mężczyzna po zatrzymaniu został przewieziony do policyjnej celi. Usłyszał zarzut, do którego się przyznał. Mężczyzna oświadczył, że bardzo żałuje swojego czynu i odda "łup" rodzicom. Policjanci odzyskali część skradzionych pieniędzy w kwocie niespełna 14.500 zł.
Kodeks karny za kradzież przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
na podstawie: KPP w Iławie

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Aa #2134387 | 195.136.*.* 13 gru 2016 19:33

    To rodzice powinni oberwac paragrafem za super wychowanie synka

    odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5