Uczniowie z Sampławy zwiedzili Pomorze Zachodnie i Berlin

2016-06-27 09:49:39 (ost. akt: 2016-06-27 09:53:25)

Autor zdjęcia: ZS Sampława

W dniach od 13 do 17 czerwca uczniowie Zespołu Szkół w Sampławie brali udział w długo wyczekiwanej wycieczce. Celem wyprawy było Pomorze Zachodnie: Świnoujście, Międzyzdroje, Szczecin oraz Berlin i znajdująca się niedaleko stolicy Niemiec – Tropical Islands.
Pierwszą z atrakcji był Woliński Park Narodowy. Tam uczniowie wędrowali po pięknym lesie leżącym nad Jeziorem Turkusowym. Mogli dotknąć „magicznego drzewa'', które miało im przynieść szczęście w miłości. Następnie udali się do Międzyzdrojów, gdzie zwiedzili muzeum przyrodnicze. Na zewnątrz czekała na nich niespodzianka- zobaczyli bielika, który jest symbolem Wolińskiego Paru Narodowego. Kolejnym punktem zwiedzania było słynne Muzeum Figur Woskowych oraz Aleja Gwiazd.

W środę nadszedł najbardziej wyczekiwany przez uczniów dzień. Po czterogodzinnej podróży dotarli do Berlina, tam zwiedzili Bramę Branderburską, a także obejrzeli pozostałości Muru Berlińskiego. Następnie udali się do Tropical Islands, aby zrelaksować się wśród egzotycznych zwierząt i roślinności. Po czterogodzinnej kąpieli w ciepłych basenach wrócili do schroniska.

Kolejny dzień obejmował zwiedzanie najciekawszych miejsc okolic Świnoujścia. Największą atrakcją okazał się Fort Gerharda – jeden z najlepiej zachowanych w Europie fortów artyleryjskich. Tam uczniowie pod okiem surowego i jednocześnie zabawnego kaprala przeszli musztrę, dzięki czemu nauczyli się dyscypliny i zostali pasowani na szeregowców. Potem wspięli się po 300 schodach na szczyt Latarni Morskiej w Świnoujściu - najwyższej tego typu budowli w Polsce oraz jednej z najwyższych na świecie. Nic więc dziwnego, że widok z latarni zapierał im dech w piersiach. Wielką przyjemnością okazał się również spacer nad morzem, tam turyści podziwiali wiatrak – słynny symbol Świnoujścia.

W drodze powrotnej uczniowie zwiedzili piękny, pełen zabytków Szczecin i zmęczeni, ale pełni wrażeń oraz niezapomnianych wspomnień wrócili do domów.

Martyna Tomaszewska i Zuzanna Niedziela
ZS w Sampławie


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5