Słoneczne i pełne atrakcji Dni Kazanic

2016-06-06 11:55:43(ost. akt: 2016-06-07 13:53:05)

Autor zdjęcia: Katarzyna Michalska

Trochę później niż zwykle, bo na początku czerwca, odbyły się tegoroczne Dni Kazanic - Dni Rodziny połączone ze Świętem Szkoły. Niedzielne świętowanie przyciągnęło sporo mieszkańców wsi i wielu okolicznych miejscowości.
Kazanickie święto rozpoczęło się pod znakiem sportu, bo w południe rozegrano mecz Jordan - ZUH. Wczesnym popołudniem wystartował blok artystyczno-rekreacyjny. Na scenie w rożnych repertuarach wystąpili uczniowie Zespołu Szkół w Kazanicach i chór Cantabile z ZS w Grabowie-Wałdykach. Po występach ulicami Kazanic przyjechały ryczące, metalowe rumaki, które jak zwykle, zgromadziły wielu widzów.

Ciekawą i humorystyczną atrakcją był pokaz rycerski w wykonaniu grupy Bractwa Rycerskiego w Gniewie, która zaprosiła osoby z publiczności do demonstracji rycerskich, średniowiecznych zwyczajów. Mistrz Jacenty z Ordowa w zabawy sposób komentował scenki, co wywołało salwy śmiechu.

O godz. 17.00 godzinny koncert dał Ivan Komarenko, gwiazda muzyczna tegorocznego święta. Koncert zobaczyło naprawdę dużo osób. Wieczorem przyszedł czas na kolejne atrakcje - kiermasz darowizn, występ folklorystycznego zespołu Dybzaki, pokaz magii i dyskotekę. Dni Kazanic zakończył pokaz sztucznych ogni.

Dyrektor Zespołu Szkół w Kazanicach – Andrzej Chołaszczyński serdecznie dziękuje sponsorom i wspierającym organizację Dni Kazanic - Święta Szkoły 2016, wśród których znaleźli się:
Mirosław Wiśniewski, Teresa Laskowska, Dominik Depczyński, Bartosz Czacharowski, OSP Kazanice, OSP Byszwałd, OSP Zielkowo, Małgorzata i Jarosław Grześkiewicz, Szynaka Meble (dyrektor Waldemar Górski), Jarosław Grubalski, Rolnik Lubawa, Mirosław Tomaszewski (Byszwałd), Bank Spółdzielczy Lubawa, Jarosław Lontkowski, Jan Sokołowski, Jan Szczepański, Ireneusz Jędrychowski, Alicja i Tadeusz Musiał, Zakład Komunalny Gminy Lubawa, Urząd Gminy Lubawa, Burmistrz Miasta Lubawa, Urząd Miasta Iława, M-G Zrzeszenie LZS, Ośrodek Pomocy Społecznej GL, ZUH Andrzej Zadroga, Katarzyna i Jacek Łukomscy, Mlekovita Lubawa, Animex Iława, Robert Kowalkowski, Fabryka Mebli ze Smolnik oraz rodziny z Kazanic - Wiesława i Roman Lenckowscy, Joanna i Marek Pokojscy, Małgorzata i Andrzej Brzozowscy, Anna i Adam Krajewscy, Aleksandra i Marek Pokojscy, Renata i Janusz Jankowscy, Alicja i Sławomir Górscy, p. Jackiewicz, p. Karpińscy, Jadwiga Maliszewska, Anna i Marek Modrzewscy (Byszwałd), chór „Cantabile” z Zespołu Szkół Grabowo-Wałdyki. Dyrekcja szkoły dziękuje także wszystkim organizacjom społecznym Kazanic, ks. dziekanowi Marcinowi Staniszewskiemu, proboszczowi ks. Szczepanowi Modliborskiemu, lokalnym mediom, Janowi Laskowskiemu, Jarosławowi Trederowi, Annie Karczewskiej, Rafałowi Olkowi, Arkowi Warszawa, pracownikom Zespołu Szkół w Kazanicach oraz tym wszystkim, którzy nie zostali tu wymienieni, a w jakikolwiek sposób włączyli się w organizację kazanickiego święta.                                


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. gość #2005602 | 37.248.*.* 6 cze 2016 12:39

    Byłam i po pół godziny wróciłam do domu. Nagłośnienie tragedia! Kawałek od sceny Ivana już nie było słychać. Już nie mówie o kompletnym braku parkingu

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5