Powiat iławski: groźne zderzenie na DK15
2025-09-04 12:30:54(ost. akt: 2025-09-04 12:32:20)
Poranek, popołudnie i wieczór – trzy interwencje, ten sam wniosek: lekceważenie przepisów to wciąż główna przyczyna zdarzeń na drogach powiatu iławskiego. W środę, 3 września, policjanci pracowali przy poważnie wyglądającym zderzeniu w gminie Lubawa oraz zatrzymali dwóch kierujących bez wymaganych uprawnień, z których jeden miał aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.
Kilka minut po godz. 9:00 na drodze krajowej nr 15 39-letni kierowca busa z przyczepą, włączając się do ruchu z posesji, nie ustąpił pierwszeństwa zespołowi pojazdów. Doszło do zderzenia bocznego, po którym pojazd ciężarowy zjechał na przeciwległy pas, a następnie do przydrożnego rowu. Nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Sprawca został ukarany mandatem. Podczas dalszych czynności wyszło na jaw, że mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania, a zarówno bus, jak i przyczepa nie posiadały ważnych badań technicznych.
Po godz. 15:00 na jednej z ulic w Suszu policjanci zatrzymali do kontroli 39-latka kierującego motorowerem. Sprawdzenie w systemach wykazało brak uprawnień do kierowania pojazdem mechanicznym.
Po godz. 20:00 mundurowi zatrzymali 33-letniego mieszkańca Iławy kierującego oplem. Mężczyzna prowadził pojazd, mając aktywny zakaz kierowania. Został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Ze względu na zachowanie wskazujące, że mógł znajdować się pod działaniem narkotyków, pobrano mu krew do badań.
Iławscy funkcjonariusze przypominają, że to prędkość, alkohol i łamanie podstawowych zasad – takich jak ustąpienie pierwszeństwa czy wymóg posiadania uprawnień i ważnych badań technicznych – najczęściej prowadzą do tragedii na drodze. Każda decyzja za kierownicą ma konsekwencje, a bezpieczeństwo zaczyna się od przestrzegania przepisów.
red.
fot. KPP
fot. KPP
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie
Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.
Zaloguj się lub wejdź przez