Młodzi piłkarze z Gminy Lubawa na podium
2025-06-25 08:18:04(ost. akt: 2025-06-25 08:19:48)
W Lubawie, 24 czerwca 2025 r., na boiskach OSiR odbyły się Finały Wojewódzkiego Turnieju "Piłkarska Kadra Czeka", w których reprezentanci gminy Lubawa zdobyli aż trzy medale – dowodząc profesjonalizmu i pasji, które drzemie w najmłodszych sportowcach regionu.
Trzy kategorie, trzy sukcesy
W rywalizacji wzięły udział drużyny z trzech grup wiekowych: dziewcząt, chłopców młodszych i chłopców starszych. Gmina Lubawa wystawiła zawodników ze szkół w Tuszewie, Prątnicy i Sampławie. Wyniki okazały się znakomite:
2. miejsce w kategorii dziewcząt – piękny dowód umiejętności i walki na boisku.
2. miejsce w kategorii chłopców młodszych – subtelność i zgranie młodych graczy zaowocowały zasłużonym świetnym wynikiem.
3. miejsce w kategorii chłopców starszych – kolejny medal dla gminy, pokazujący stabilność i ciągłość szkolenia piłkarskiego.
2. miejsce w kategorii chłopców młodszych – subtelność i zgranie młodych graczy zaowocowały zasłużonym świetnym wynikiem.
3. miejsce w kategorii chłopców starszych – kolejny medal dla gminy, pokazujący stabilność i ciągłość szkolenia piłkarskiego.
Turniej odbył się systemem "każdy z każdym", co podkreśla wysoki poziom sportowy i determinację każdej z drużyn.
Wiele wysiłku, jeszcze więcej radości
Sukces to owoc pracy nie tylko młodych zawodników, ale również ich opiekunów i trenerów: Dariusza Liberackiego, Karola Malinowskiego, Mariusza Rucińskiego i Mateusza Senkowskiego. To oni zadbali o taktyczny rozwój, motywację i ducha drużynowego w każdym zespole.
Indywidualne wyróżnienia dla talentów
Turniej przyniósł również osobiste sukcesy. Tytuł najlepszej zawodniczki otrzymała Sandra Aleksandrowicz ze Szkoły Podstawowej w Tuszewie, zaś prestiżowy laur najlepszego zawodnika w kategorii chłopców młodszych spadł na Iwo Szeflera z Mortęg – jego gra była uznana za najbardziej wszechstronną i wpływową we wszystkich spotkaniach.
Co dalej?
To nie pierwszy sukces Lubawy – udane występy w poprzednich edycjach turnieju potwierdzają systematyczny rozwój szkolenia piłkarskiego. Medale zdobywane przez drużyny gminy świadczą o dobrze funkcjonującym modelu szkolenia i wsparciu dla młodych talentów.
Udane występy Gminy Lubawa w Finałach Wojewódzkich to nie tylko kolejne nagrody. To dowód, że lokalna społeczność mocno inwestuje w przyszłość dzieci i młodzieży, tworząc sportową markę opartą na wzajemnym wsparciu, profesjonalizmie i pasji do piłki.
red.
lubawa@gazetaolsztynska.pl
lubawa@gazetaolsztynska.pl
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie
Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.
Zaloguj się lub wejdź przez