Zderzenie Toyoty i Volkswagena w Sampławie – kilka osób trafiło do szpitala

2025-05-02 08:51:16(ost. akt: 2025-05-02 08:52:37)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: Policja

1 maja, w miejscowości Sampława, doszło do wypadku drogowego. Na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 15 z drogą wojewódzką nr 536, zderzyły się dwa samochody osobowe – Toyota i Volkswagen. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że do kolizji doszło, gdy kierująca Toyotą, skręcając w lewo, nie ustąpiła pierwszeństwa nadjeżdżającemu Volkswagenowi.
Zderzenie dwóch pojazdów
Do zdarzenia doszło po godzinie 21:00, gdy kobieta kierująca Toyotą, podróżując od strony Nowego Miasta Lubawskiego, próbowała skręcić w stronę Iławy. W tym momencie, nadjeżdżający z Lubawy Volkswagen, który miał pierwszeństwo, uderzył w bok pojazdu kobiety.

Natychmiastowa akcja ratunkowa
Na miejsce natychmiast zostały wysłane wszystkie służby ratunkowe. Interweniowali ratownicy medyczni, strażacy z PSP Iława oraz OSP Lubawa. Służby zabezpieczyły miejsce zdarzenia, usuwając wycieki płynów eksploatacyjnych z pojazdów. W wyniku wypadku, małżeństwo z dwójką dzieci podróżujące Volkswagenem oraz kierowca Toyoty zostali przetransportowani do szpitala w celu przeprowadzenia niezbędnych badań.

Wielogodzinne utrudnienia na drodze
W wyniku wypadku, droga krajowa DK-15 w kierunku Nowego Miasta Lubawskiego była przez wiele godzin całkowicie zablokowana, co spowodowało znaczne utrudnienia w ruchu. Służby apelują o zachowanie ostrożności na drogach.

red.
lubawa@gazetaolsztynska.pl

2001-2025 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 7B