10 tysięcy złotych dla OSP Złotowo

2024-06-12 06:23:55(ost. akt: 2024-06-12 06:25:08)

Autor zdjęcia: .

Marszałek województwa Marcin Kuchciński podpisał umowy na dofinansowanie z budżetu województwa zadań z zakresu ochrony przeciwpożarowej.
Na uroczystość do Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie przyjechali przedstawiciele z prawie 30 gmin Warmii, Mazur i Powiśla, do których trafi doroczna dotacja przeznaczona dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.
— Ciężka praca strażaków ochotników, ich poświęcenie, wręcz misja, a przede wszystkim pomoc, jaką niosą każdego dnia naszym mieszkankom i mieszkańcom budzą najwyższy podziw i szacunek — mówi marszałek Kuchciński. — Prócz wdzięczności, którą nieustannie czujemy za ofiarną służbę strażaków, jako samorząd województwa co roku staramy się dołożyć swoją cegiełkę do tego, aby warunki, w jakich działają Ochotnicze Straże Pożarne w naszym regionie były jak najlepsze. Cieszę się, że wzorem roku ubiegłego, kiedy dotacja trafiła do Ostródy, także w tym roku możemy wesprzeć budowę centrum sportowo-szkoleniowego w innej gminie. To takie strażackie „Orliki“.

Dotacje na potrzeby jednostek OSP, zostaną przeznaczone na zakup sprzętu strażackiego, w tym nowoczesnych wozów ratowniczo-gaśniczych, budowę, rozbudowę oraz modernizacje remiz OSP w regionie. Gmina Bartoszyce otrzymała dodatkowo wsparcie w wysokości 500 tys. zł na budowę kompleksu szkoleniowego dla strażaków.

Na Warmii, Mazurach i Powiślu działa 540 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, które zrzeszają ponad 18 tys. ochotników. Pieniądze na wsparcie jednostek OSP pochodzą z budżetu województwa i co roku są przekazywane gminom w formie dotacji celowej na zadania inwestycyjne.
Z działu — zakup sprzętu ratowniczego — gmina Lubawa otrzymała 10 tysięcy złotych na zakup sprzętu ratowniczego dla OSP Złotowo. Gratulacje!

red.
lubawa@gazetaolsztynska.pl

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5