Na emeryturze nie ma czasu na nudę

2024-06-07 10:01:59(ost. akt: 2024-06-09 09:11:28)

Autor zdjęcia: Alina Laskowska

W czasach galopującej cyfryzacji i bardzo często życia w wirtualnym świecie, szczęściem wielkim jest potrzeba prawdziwego bycia z drugim człowiekiem. Mieszkanki Lubawy postanowiły założyć Stowarzyszenie, aby być razem dla siebie, dla innych, działać, edukować i przy tym świetnie się bawić.
Działające w Lubawie Stowarzyszenie "Aktywny Senior" zostało założone w styczniu 2024 roku. W tym momencie należy do niego blisko 60 osób, dla kolejnych chętnych drzwi są szeroko otwarte. Pomysł podrzucił burmistrz Lubawy Maciej Radtke, a energiczne i ambitne panie z radością go podłapały.

— Grażyna Jędrychowska wyszła z inicjatywą założenia stowarzyszenia. Potem kolejne osoby dołączały do nas. Cała nasza radosna ekipa powierzyła mi funkcję przewodniczącej, za co serdecznie dziękuje — mówi Gabriela Gawlik.
A dzieje się wiele! Panie pomysłów mają mnóstwo, energii jeszcze więcej. Od samego początku stworzyły sekcje, w których każdy w Stowarzyszeniu znajdzie coś dla siebie.

— Stworzyliśmy sekcję wokalną, teatralną, sekcję robótek ręcznych i sportową. Spotykamy się na próbach, śpiewamy, występujemy na scenie, integrujemy się i czerpiemy z tego radość — opowiadają "Seniorki z Lubawy" — Wyjeżdżamy na wycieczki, do teatru, mamy naprawdę wiele zajęć.

Panie pokazują jak można spędzać czas na emeryturze, cieszyć się swoją dojrzałością i obecnością drugiego człowieka. To jest szczególnie dziś ważne, gdy więzy międzyludzkie zbyt bardzo się poluźniają. A przecież wśród ludzi żyjemy!
— Cieszymy się, że na naszej drodze spotykamy osoby chętne do współpracy. Dzięki wielu życzliwym ludziom możemy edukować siebie i innych. Mieliśmy spotkania z lekarzem, policjantem, dietetykiem czy strażakiem — mówi Gabriela Gawlik i podkreśla, że całe Stowarzyszenia docenia możliwość korzystania z pomieszczeń Lubawskiego Centrum Aktywności Społecznej, Miejskiego Ośrodka Kultury czy Ochotniczej Straży Pożarnej — Tam bawimy się, spotykamy, uczymy. My nie mamy swojego stałego lokum jak na razie, ale mamy nadzieję, że po nowym roku to się zmieni. Póki co korzystamy z dobrodziejstwa innych.

W ostatnim czasie panie zaprezentowały się na scenie w MOK podczas Międzypokoleniowego Koncertu, a kilka dni później wystawiły spektakl pt. "Witajcie w naszej bajce". Tymi występami z pewnością skradły serca publiczności. Można się spodziewać, że to dopiero piękny początek i o Stowarzyszeniu "Aktywny Senior" jeszcze wiele razy usłyszymy.

— W każdej chwili można do nas dołączyć. Dotyczy to pań i panów. Mamy dyżury na zamku w każdy poniedziałek, zawsze któraś z dziewczyn jest. Można podejść, porozmawiać, wszystkiego się dowiedzieć — zachęca Gabriela Gawlik.
Gratulujemy inicjatywy i trzymamy kciuki za kolejne działania.

Warto śledzić profil w mediach społecznościowych "Seniorzy Lubawa", gdzie na bieżąco pojawiają się relacje z działalności Stowarzyszenia.

red.
lubawa@gazetaolsztynska.pl


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5