Dzień Bociana pełen atrakcji w Złotowie

2024-05-30 11:18:53(ost. akt: 2024-05-30 11:21:47)

Autor zdjęcia: SP Lubawa

Dnia 29 maja 2024 r. w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Złotowie odbyły się Obchody Dnia Bociana Białego połączone ze świętowaniem Dnia Dziecka.
Wydarzenie to zostało zaplanowane w celu realizacji zadań Konkursu w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej – część 2 Fundusz Ekologii: „Akcja bocian biały w Złotowie”.

Impreza rozpoczęła się prezentacją przebrań za bociana uczniów grup przedszkolnych oraz klas I – III. Zadaniem jury było wyłonienie pierwszych trzech miejsc w obu kategoriach. Następnie swoje umiejętności w tworzeniu i prezentowaniu prezentacji multimedialnej pt. „Rola bociana białego polskiej kulturze i krajobrazie” przedstawiło troje uczniów klas VII – VIII, którzy zawalczyli o miejsca na podium. Kolejnym punktem akcji było wspólne odśpiewanie przez wszystkich uczniów piosenki o boćku.

W drugiej części obchodów Dnia Bociana uczniowie, podzieleni na grupy wiekowe, realizowali zgodnie z harmonogramem przydzielone im aktywności:

- grupy przedszkolne oraz klasy I-III wzięły udział w konkursie plastycznym na rysunek bociana oraz wykonały „talerz bociana” - „Co jedzą bociany?”.
- klasy IV – VII wykonały pracę plastyczną pt. „Bocianie pisklęta”, która polegała na sklejeniu
z gałązek i siana gniazd bocianich i umieszczeniu w nich samodzielnie narysowanych i wyciętych bocianów.
- klasy VII – VIII uczestniczyły w warsztatach geograficznych pt. „Bocianie podróże”.
- klasy IV – VIII wykonały pracę plastyczną - rysunek bociana na szarym papierze.

Jednocześnie podczas trwania imprezy miała miejsce wystawa prac fotograficznych uczniów klas IV – VI oraz prezentacja dokumentacji zgromadzonej przez uczniów w ramach akcji polegającej na dokonaniu inwentaryzacji gniazd bocianich na terenie obwodu szkoły: Złotowo, Czerlin, Napromek, Lubstynek, Lubstyn, Jagodziny. Zadaniem uczniów było policzenie gniazd bocianich w swoich miejscowościach , dokonanie ich opisu z podaniem współrzędnych geograficznych oraz dokumentacji zdjęciowej.


Dzięki zaangażowaniu Rady rodziców uczniowie mogli również tego dnia skorzystać z zabawy w kulach wodnych oraz otrzymali napoje, frytki i słodkie deserki. Równolegle do opisanych aktywności odbyły się rozgrywki sportowe w piłkę nożną przygotowane przez nauczyciela w-f.

Uczniom naszej szkoły oraz wszystkim dzieciom życzymy wielu powodów do uśmiechu oraz radości z osiąganych sukcesów.

WASI NAUCZYCIELE

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5