Dwie i pół godziny rywalizacji – Rekord z pierwszą wygraną

2024-05-25 07:11:05(ost. akt: 2024-05-25 07:12:14)

Autor zdjęcia: .

W pierwszym meczu finałowym FOGO Futsal Ekstraklasy (finał rozgrywany jest do trzech wygranych meczów) o tytuł Mistrza Polski we własnej hali podejmowaliśmy Rekord Bielsko-Biała.
Podstawowy czas gry nie wyłonił zwycięzcy. Zespół z Lubawy strzelił bramkę jako pierwszy, jednak rywale zdołali odpowiedzieć i wyrównać. Dogrywka również nie dała rozstrzygnięcia. Ponownie to Constract wyszedł na prowadzenie, lecz na minutę przed końcem Rekord wyrównał. Do rozstrzygnięcia potrzebne były rzuty karne, które zespół z Bielska-Białej egzekwował bezbłędnie i zwyciężył 4:2.
Dwa kolejne mecze zostały rozegrane 26 i 27 maja w Bielsku-Białej (obydwa będą transmitowane w otwartym kanale TVP Sport). Jeśli przynajmniej jeden z nich wygra Constract, to rywalizacja finałowa wróci do Lubawy. Ewentualne czwarte i piąte spotkania zaplanowano na 31 maja i 1 czerwca w Lubawie. Jeśli jednak Rekordziści wygrają oba domowe spotkania, to we własnej hali będą celebrować zdobycie tytułu Mistrza Polski. Na razie 1:0. Rywalizacja finałowa trwa dalej!