Dwie osoby zginęły w wypadku; dziecko transportowane do szpitala

2024-05-09 22:05:32(ost. akt: 2024-05-09 22:15:37)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: PAP

Dwie osoby zginęły w czwartek w zderzeniu samochodu osobowego z ciężarówką na drodze koło Ostródy (Warmińsko-Mazurskie). Razem z parą podróżowało 4-letnie dziecko, które trafiło do szpitala - podała PAP policja w Ostródzie.
Jak poinformował PAP podkom. Michał Przybyłek z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie, na drodze krajowej 537 między Marwałdem a Wygodą, kierujący samochodem osobowym opel, jadąc w kierunku miejscowości Wygoda, na prostym odcinku drogi z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwny pas ruchu, w wyniku czego zderzył się z jadącą z przeciwka ciężarówką z naczepą.

W wyniku zdarzenia śmierć ponieśli kierujący oplem 30-letni mężczyzna i 28-letnia pasażerka. Razem z parą podróżowało niespełna 4-letnie dziecko.Jego stan jest stabilny; trafiło śmigłowcem LPR do szpitala.

Policjant poinformował, że na miejscu byli policjanci z referatu ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie. Czynności na miejscu prowadziła grupa dochodzeniowo-śledcza pod nadzorem prokuratora. Droga była zablokowana; objazd wyznaczono drogą gruntową.

PAP/red.
lubawa@gazetaolsztynska.pl

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5