Długa lista kolejnych zatrzymanych przez policję osób

2024-04-15 07:15:01(ost. akt: 2024-04-15 07:16:01)
zdjecie ilustracyjne

zdjecie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja

Policjanci każdego dnia zatrzymują osoby, które próbują uniknąć konsekwencji za popełnione przestępstwa czy wykroczenia. W tym celu podejmują różnego rodzaju działania, mając nadzieję, że może ktoś zapomni, nie zapuka skoro świt do drzwi z nakazem, nie namierzy, nie zatrzyma. Tak się jednak nie dzieje. Policjanci są skuteczni w ustalaniu miejsc pobytu poszukiwanych, a zmiany miejsc zamieszkania czy wyjazd za granicę nie są dla nich przeszkodą.
Sprawdzenie adresu zamieszkania, rozmowy z sąsiadami, rodziną oraz znajomymi tak m.in. wyglądały poszukiwania jednego z mieszkańców powiatu iławskiego. Policjanci nie przerwali poszukiwań i sprawdzali kolejne wątki, które mogły pomóc w ustaleniu adresu zamieszkania 45-latka, który poszukiwana była przez Sąd Rejonowy w Iławie. Mężczyzna bardzo wcześnie rano wychodził z domu i wracał późno wieczorem. W związku z powyższym kiedy policjanci tylko ustalili, gdzie obecnie znajduje się 45– latek natychmiast tam pojechali i w lesie zatrzymali mężczyznę. Mieszkaniec powiatu iławskiego został zatrzymany i przetransportowany do więzienia. Mężczyzna spędzi tam 8 miesięcy za kierowanie pojazdem mechanicznym pod działaniem alkoholu.

Tymczasem poszukiwanego policjanci zatrzymali w Lubawie. Funkcjonariusze po otrzymaniu zarządzenia o ustaleniu miejsca pobytu ii osadzenia w zakładzie karnym zaczęli ustalać miejsce przebywania 27-latka. Weryfikowali różne informacje, a także sprawdzili kolejne adresy. I tak we wtorek (9.04.2024 r.) ustalili, gdzie obecnie przebywa i tam też pojechali. Policjanci zatrzymali mieszkańca Lubawy i oświadczyli mu, że jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Nidzicy, ponieważ nie opłacił grzywny i zamieniono ją na 37 dni bezwzględnej kary pozbawienia wolności. 27-latek tym razem opłacił zaległość, po czym został zwolniony.

Natomiast kolejny poszukiwany sam przyszedł do komendy policji. Mężczyzna oświadczył, że chciał się dowiedzieć, czemu szukają go funkcjonariusze. Policjanci wylegitymowali go, po czym sprawdzili go w systemach. Okazało się, że 33-latek jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Iławie celem odbycia kary pozbawienia wolności za kradzież z włamaniem. Mężczyzna został zatrzymany, a następnie przetransportowany do zakładu karnego gdzie spędzi najbliższy rok i 6 miesięcy.

Kolejnego poszukiwanego policjanci zatrzymali po ustaleniu miejsca pobytu. Funkcjonariusze jak tylko otrzymali zarządzenie ustalenia miejsca pobytu i osadzenia w zakładzie karnym szukali kobiety. Mieszkanka gminy Stary Dzierzgoń wiedziała, że jest poszukiwana i ukrywała się przed policjantami. 34-latka często zmieniała miejsce pracy jak i zamieszkania. Iławscy funkcjonariusze z zespołu ds. poszukiwań prowadzili szereg czynności, aby ustalili, gdzie obecnie przebywa kobieta. I tak w środę (10.04.2024 r.) zatrzymali mieszkankę gminy Stary Dzierzgoń. Następnie przetransportowali ją do więzienia, gdzie spędzi 15 dni za popełnione wykroczenia.

Tymczasem szukany 34-latek sam zadzwonił na policję i powiedział, że jest w domu, bo dowiedział się, że szukają o funkcjonariusze. Policjanci pojechali do mężczyzny i oświadczyli mu, że jest poszukiwany przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności. 34-latekświadczył, że nie wiedział, iż jest poszukiwany. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę i zawieźli go do zakładu karnego. Mieszkaniec gminy Iława spędzi tam 365 dni za kierowanie pojazdem mechanicznym pod działaniem alkoholu.

źródło: KPP Iława
red.
lubawa@gazetaolsztynska.pl

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5