Bon z NFZ do apteki? To oszustwo!

2024-04-11 06:52:48(ost. akt: 2024-04-11 06:54:20)

Autor zdjęcia: policja

Pojawiła się nowa forma oszustwa. W Internecie, w tym także w mediach społecznościowych, oferowane są bony lub karty podarunkowe na leki wartości 2000 zł. Zamieszczone oferty wydają się wiarygodne, bo sugerują, że podmiotem odpowiedzialnym jest Narodowy Fundusz Zdrowia. Chcąc otrzymać taką Kartę Pacjenta wystarczy opłacić jedynie 8 zł podatku i potwierdzić swoje dane w ankiecie. Jest to oszustwo, ponieważ NFZ nie wydaje żadnych kart podarunkowych, bonów czy innych bonifikat na leki do aptek. Warto ostrzec swoich bliskich i znajomych!
Na terenie kraju pojawiła się nowa forma oszustwa. W Internecie, w tym na różnego rodzaju portalach społecznościowych, zakupić można karty podarunkowe lub bony na leki. Oferta wydaje się bardzo wiarygodna. Z informacji tam zawartych wynika, że podmiotem odpowiedzialnym jest Narodowy Fundusz Zdrowia. Taki bon można zakupić na kwotę 2000 zł wpłacając jedynie 8 zł podatku. Pozostała kwota to rzekomo dotacja od rządu RP na Kartę Pacjenta. Do tego wystarczy jeszcze tylko potwierdzić swoje dane w ankiecie i gotowe. Zostaliśmy oszukani !!!

Ostrzegamy, że publikowane w Internecie oferty dotyczące bonów lub kart podarunkowych na leki zawierają nieprawdziwe informacje odnośnie możliwości zakupu Karty Pacjenta umożliwiającej bezpłatne zakupy w aptekach. Narodowy Fundusz Zdrowia NIE WYDAJE żadnych kart podarunkowych, bonów czy innych bonifikat na leki do aptek

Nie daj się oszukać i nie kupuj takich kart podarunkowych. To oszustwo oraz próba wyłudzenia danych i pieniędzy.

źródło: Policja
red.
lubawa@gazetaolsztynska.pl

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5