Gmina Lubawa: to oni czekają na głosy mieszkańców

2024-03-21 11:02:32(ost. akt: 2024-04-02 08:46:09)

Autor zdjęcia: .

7 kwietnia pójdziemy do lokali wyborczych, aby wybrać burmistrza, wójtów, radnych do rad miasta, gmin, powiatu i sejmiku województwa. Na kogo mogą głosować mieszkańcy gminy Lubawa?
Kandydaci na wójta gminy Lubawa: Tomasz Ewertowski (KWW Tomasza Ewertowskiego), Marian Golder (KWW Lepsza Przyszłość), Katarzyna Granacka (KKW TRZECIA DROGA PSL-PL2050 SZYMONA HOŁOWNI).

Kandydaci do rady gminy Lubawa:

Okręg wyborczy nr 1 w wyborach do Rady Gminy Lubawa— Rumienica, Gutowo: Rafał Chyrzyński (KKW TRZECIA DROGA PSL-PL2050 SZYMONA HOŁOWNI), Jolanta Dybich (KWW Tomasza Ewertowskiego).

Okręg wyborczy nr 2 w wyborach do Rady Gminy Lubawa — Czerlin, Napromek, osada leśna Napromek, Omule: Małgorzata Babska (KKW TRZECIA DROGA PSL-PL2050 SZYMONA HOŁOWNI), Tomasz Golder (KWW Lepsza Przyszłość), Piotr Kuczyński (KWW Tomasza Ewertowskiego).

Okręg wyborczy nr 3 w wyborach do Rady Gminy Lubawa — Prątnica: Marian Golder (KWW Lepsza Przyszłość), Jan Kowalkowski (KWW Tomasza Ewertowskiego).

Okręg wyborczy nr 4 w wyborach do Rady Gminy Lubawa — Szczepankowo, Łążyn: Andrzej Dmochewicz (KKW TRZECIA DROGA PSL-PL2050 SZYMONA HOŁOWNI), Karol Kuczyński (KW GZ LZS W LUBAWIE), Iwona Ratajczak (KWW Lepsza Przyszłość).

Okręg wyborczy nr 5 w wyborach do Rady Gminy Lubawa — Złotowo: Jan Licznerski (KWW Tomasza Ewertowskiego), Tomasz Waśniewski (KWW Lepsza Przyszłość).

Okręg wyborczy nr 6 w wyborach do Rady Gminy Lubawa — Rożental: Joachim Dutkiewicz (KWW Tomasza Ewertowskiego), Wojciech Dutkiewicz (KKW TRZECIA DROGA PSL-PL2050 SZYMONA HOŁOWNI), Szymon Żuralski (KWW Lepsza Przyszłość).

Okręg wyborczy nr 7 w wyborach do Rady Gminy Lubawa — Pomierki, Kołodziejki, Gierłoż Polska, Zielkowo: Patrycja Hołyszewska - Szczepańska (KWW Lepsza Przyszłość), Adam Liberacki (KKW TRZECIA DROGA PSL-PL2050 SZYMONA HOŁOWNI), Zbigniew Trzeszewski (KWW Tomasza Ewertowskiego).

Okręg wyborczy nr 8 w wyborach do Rady Gminy Lubawa — Wałdyki, Wiśniewo, Lubstyn, Lubstynek: Marek Chorzelewski (KKW TRZECIA DROGA PSL-PL2050 SZYMONA HOŁOWNI), Bogdan Zawadzki (KWW Tomasza Ewertowskiego).

Okręg wyborczy nr 9 w wyborach do Rady Gminy Lubawa — Grabowo, osada Grabowo: Grzegorz Palczewski (KWW Tomasza Ewertowskiego), Wiesław Wiśniewski (KKW TRZECIA DROGA PSL-PL2050 SZYMONA HOŁOWNI).

Okręg wyborczy nr 10 w wyborach do Rady Gminy Lubawa — Kazanice: Andrzej Guzowski (KWW Lepsza Przyszłość), Jan Laskowski (KWW Tomasza Ewertowskiego).

Okręg wyborczy nr 11 w wyborach do Rady Gminy Lubawa — Byszwałd, Raczek: Jarosław Liszewski (KKW TRZECIA DROGA PSL-PL2050 SZYMONA HOŁOWNI), Mirosław Tomaszewski (KWW Tomasza Ewertowskiego).

Okręg wyborczy nr 12 w wyborach do Rady Gminy Lubawa — Rakowice, Osowiec, Targowisko Górne, Targowisko Dolne: Tomasz Gołaszewski (KKW TRZECIA DROGA PSL-PL2050 SZYMONA HOŁOWNI), Anna Guzowska (KWW Tomasza Ewertowskiego), Ewelina Pawluk (KWW Lepsza Przyszłość).

Okręg wyborczy nr 13 w wyborach do Rady Gminy Lubawa — Sampława, Rodzone, Biała Góra, Ludwichowo, Łążek: Agnieszka Dombrowska (KWW Tomasza Ewertowskiego), Marcin Sadowski (KKW TRZECIA DROGA PSL-PL2050 SZYMONA HOŁOWNI), Zbigniew Skoromowski (KWW Lepsza Przyszłość).

Okręg wyborczy nr 14 w wyborach do Rady Gminy Lubawa — Tuszewo, Losy: Katarzyna Granacka (KKW TRZECIA DROGA PSL-PL2050 SZYMONA HOŁOWNI), Jan Nehring (KWW Tomasza Ewertowskiego), Marcin Ziółkowski (KWW Lepsza Przyszłość).

Okręg wyborczy nr 15 w wyborach do Rady Gminy Lubawa — Mortęgi, Gajówka, Fijewo: Piotr Karczewski (KW GZ LZS W LUBAWIE), Stanisław Kowalkowski (KWW Tomasza Ewertowskiego), Jacek Kruszewski (KWW Lepsza Przyszłość), Roman Szymański (KKW TRZECIA DROGA PSL-PL2050 SZYMONA HOŁOWNI).

7 kwietnia będziemy wybierać także radnych do Rady Powiatu Iławskiego. Kandydaci z okręgu nr 2 dla mieszkańców miasta i gminy Lubawa będą walczyć o 5 mandatów w radzie.
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA: Anna Maria Empel, Iława; Marcin Bednarczyk, Iława; Agnieszka Iwona Deptuła, Rożental; Grzegorz Boczek, Lubawa; Gabriela Gawlik, Lubawa; Laura Wrońska, Lubawa; Bogusław Józefowicz, Tuszewo.
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE: Stanisław Adam Kruszewski, Prątnica; Marianna Bartkowska, Lubawa; Wojciech Marek Piszczatowski Lubawa; Zofia Eremus, Lubawa; Piotr Adamski, Sampława; Małgorzata Machujska, Lubstyn; Beata Michalska Agnieszka, Rożental.
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ: Marian Licznerski, Targowisko Górne; Stanisław Grzywacz, Lubawa; Anna Szczawińska, Lubawa; Józef Senkowski, Rumienica; Grażyna Gruźlewska, Szczepankowo; Teresa Malinowska, Złotowo; Danuta Mroczek, Lubawa.
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW IDZIEMY RAZEM: Stanisław Ewertowski, Sampława; Tomasz Gul, Lubawa; Dariusz Stanisław Liberacki, Prątnica; Alina Barbara Cierkowska, Lubawa; Tomasz Potorski, Lubawa; Karina Guzal, Lubawa; Beata Kowalkowska, Lubawa.
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE LOKALNE: Sławomir Jamroży, Lubawa; Katarzyna Rutkowska, Lubawa; Karol Czacharowski, Lubawa; Jolanta Knoblauch, Lubawa; Hanna Irena Maliszewska, Rożental; Renata Sontowska, Grabowo; Zbigniew Rudnicki, Iława.

Będziemy także wybierać naszych reprezentantów do Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Okręg wyborczy nr 2 do Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego obejmuje powiaty: działdowski, iławski, nowomiejski, ostródzki. W sumie kandydaci będą walczyć o 7 mandatów.
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA: Bernadeta Hordejuk Iława, Tadeusz Zbigniew Sobierajski Morąg, Katarzyna Królak Morąg, Ireneusz Wacław Weryk Nidzica, Hanna Bem Rybno, Marlena Dumkiewicz Piotrowice, Joanna Wrońska Lubawa, Piotr Jan Trusiewicz Ostróda, Zbigniew Piotr Domżalski Mszanowo.
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA: Grażyna Kłodnicka Prasneta, Mariusz Józef Kamiński Biskupiec, Gabriela Walentyna Nowak Działdowo, Zbigniew Alojzy Głowacki Susz, Barbara Henryka Walczak Ostróda, Zbigniew Adam Czajkowski Narzym, Violetta Ewa Matuszewska Iława, Stanisław Walas Ostróda, Władysław Mańkut Elbląg.
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE: Bogdan Bartnicki Ostróda , Małgorzata Katarzyna Lewandowska Iława, Andrzej Janusz Wiśniewski Lidzbark, Beata Grędzińska Prioma, Piotr Wiesław Włazłowski Silin, Teresa Danuta Rakocka Lidzbark, Artur, Potocki Iława, Lech Janusz Serwotka Napromek, Jolanta Elżbieta Szulc Nowe Miasto Lubawskie.
KOMITET WYBORCZY NORMALNY KRAJ: Milena Zalewska Frygnowo, Klaudiusz Pastor, Samborowo, Monika Dorota Żurawska-Wiącek Liwa, Krystian Nadolski, Wakarowo, Tobiasz Tylenda Sobole.
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ: Bogusława Orzechowska Ostróda, Jarosław Bogusz Ostróda, Ewa Wiśniewska Iława, Magdalena Elżbieta Palińska Łukta, Anna Piątek Kurzętnik , Dariusz Kawka Lubawa, Karolina Ewa Goik Olbrachtowo, Dawid Kosek Uzdowo.
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE „BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY”: Martin Daniel Tolksdorf Olsztyn, Jarosław Wasylow Chełmżyca, Piotr Nowakowski Olsztyn, Joanna Anna Kiers-Wasylow Chełmżyca, Natalia Zuzanna Kozak Iława, Nikola Kolasa Kisiny, Kamil Łupiński Olsztyn.
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY: Jan Zelma Omule, Ilona Małecka - Kulesza Morąg, Mateusz Bartosz Asztemborski Ząbrowo, Dominika Łożyńska Bartąg, Anna Szwinge Szwarcenowo, Mateusz Kowalski Rożental, Piotr Eugeniusz Rydel Rumian.

Trwa kampania wyborcza, która zakończy się na 24 godziny przed dniem wyborów.

red.
lubawa@gazetaolsztynska.pl






2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5