Pracownik lombardu w Lubawie przywłaszczył sobie przedmioty pozostawiane przez klientów

2024-04-02 08:40:11(ost. akt: 2024-04-02 08:43:50)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja

Kto przywłaszcza sobie powierzoną mu rzecz ruchomą, podlega karze pozbawienia wolności do lat 5 – taki zarzut usłyszał 35-latek. Mężczyzna, będąc pracownikiem lombardu, wielokrotnie przywłaszczył sobie przedmioty pozostawiane przez klientów firmy. Straty to prawie 52000 złotych.
Lubawscy policjanci w piątek (15.12.2023 r.) zostali poinformowani o kradzieży. Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o przestęstwie oraz przesłuchali świadków. W trakcie czynności ustalili, pokrzywdzona prowadzi lombard, w którym zatrudniony był 35-latek. Kobieta ufała swojemu pracownikowi i myślała, że jest rzetelny oraz dba o jej interes do momentu inwentaryzacji. Wtedy to okazało się, że w lombardzie brakuje biżuterii na kwotę prawie 27000 zł.

W związku z powyższym pokrzywdzona o wszystkim poinformowała policjantów.

Funkcjonariusze zatrzymali nieuczciwego pracownika, a zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu mężczyźnie, do którego się przyznał. Okazało się, że 35-latek sprzedał powierzoną mu biżuterię za 14000 złotych, aby mieć pieniądze na swoje wydatki. Jednak to nie było jego jedyne przewinienie. Mężczyzna przywłaszczył sobie również pieniądze w kwocie ponad 24000 zł. Jak ustalili funkcjonariusze podrabiał umowy sprzedaży towarów w celu użycia za autentyczne, podpisując się jako sprzedający różnymi danymi osobowymi, a następnie pobierał z kasy lombardu wskazane kwotę pieniędzy. Policjanci prowadzone postępowanie zakończyli aktem oskarżenia, który został przesłany do sądu.

Kodeks karny za przywłaszczenie powierzonego mienia przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Iława
red.
lubawa@gazetaolsztynska.pl

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5