Śmierć dziecka na kąpielisku strzeżonym - biegły oceni zachowanie ratowników

2024-02-24 07:48:38(ost. akt: 2024-02-24 07:50:06)

Autor zdjęcia: GO

Po pół roku od śmierci 10-letniego chłopca na kąpielisku strzeżonym nad jez. Sajmino w Ostródzie (warmińsko-mazurskie) prokuratura nadal prowadzi postępowanie. Obecnie trwa ustalanie biegłego z zakresu ratownictwa wodnego, który oceni zachowanie ratowników feralnego dnia - podała PAP prokuratura.
Do tragedii doszło 20 sierpnia ubiegłego roku w Kajkowie, na kąpielisku strzeżonym. 10-letni chłopiec, kąpiący się w towarzystwie rówieśników, zniknął pod wodą. Po dłuższym czasie został podjęty z wody. Reanimacja nie przyniosła rezultatu.

Prokurator Ewa Ziębka z Prokuratury Okręgowej w Elblągu poinformowała PAP, że postępowanie w sprawie utonięcia dziecka na terenie kąpieliska w Kajkowie jest nadal prowadzone.

—Na dziś nikomu nie przedstawiono zarzutu popełnienia przestępstwa. Obecnie trwa ustalanie biegłego z zakresu ratownictwa wodnego, który na podstawie całości zebranego materiału dowodowego oceni zachowanie ratowników pełniących dyżur w chwili zdarzenia — poinformowała prokurator Ziębka. Dodała, że w postępowaniu przesłuchano około 30 świadków. Część z nich na miejscu tragedii ustaliła policja. Przesłuchano też osoby, które zgłosiły się do śledczych, odpowiadając na ich apel.

Tragedia wydarzyła się w niedzielne upalne popołudnie na plaży miejskiej w Kajkowie. Z tego kąpieliska korzystają mieszkańcy Ostródy i turyści. Policja zgłoszenie o tym, że utonął dziesięciolatek, otrzymała ok. godz. 15.00.

Po sygnale o zniknięciu dziecka pod wodą rozpoczęły się poszukiwania; jednak nie natrafiono na 10-latka. Po tym ludzie utworzyli łańcuch życia. Chłopca odnaleziono na dnie. Rozpoczęto reanimację na miejscu i przewieziono go do szpitala. Dziecko, mimo udzielonej pomocy, zmarło.

źródło: PAP
red.
lubawa@gazetaolsztynska.pl

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5