Kierowca mówił, że miał problem z nogami. Co się wydarzyło na rondzie w Rożentalu?

2024-02-23 18:09:47(ost. akt: 2024-02-23 18:11:35)

Autor zdjęcia: KPP

Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa. To hasło powinno przyświecać każdemu z nas, dlatego kiedy świadek zauważył, że samochodem ciężarowym jedzie prawdopodobnie nietrzeźwy kierujący o wszystkim poinformował policjantów. Mężczyzna miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie.
Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa - to hasło, które powinni znać wszyscy, nie tylko uczestnicy ruchu drogowego.

Dzięki informacji od świadka policjanci w czwartek (22.02.2024 r.) kilka minut po godzinie 17:00 zatrzymali nietrzeźwego kierującego samochodem ciężarowym.

Zgłaszający oświadczył, że kierujący tir-em jedzie bez świateł i jest prawdopodobnie nietrzeźwy. Dodał, że jedzie od prawej do lewej, zahacza o barierki i właśnie zakopał się na rondzie w Rożentalu.

Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Policjanci potwierdzili zgłoszenie. Kierujący uchylił tylko okno i powiedział policjantom, że nie może wyjść bo ma problem z nogami. Policjanci wtedy to wyczuli alkohol od mężczyzny.

Funkcjonariusze pomogli wyjść 54 – latkowi z pojazdu po czym przekazali go zespołowi karetki pogotowia. W trakcie czynności okazało się, że główną przyczyną problemu z nogami był wcześniej spożyty alkohol. Badanie alkomatem wskazało prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy a on sam osadzony w policyjnej celi.

źródło: KPP Iława
red.
ilawa@gazetaolsztynska.pl

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5