[WIZUALIZACJA] Budynek po byłym gimnazjum w Lubawie będzie remontowany

2024-02-11 09:00:31(ost. akt: 2024-02-11 09:15:55)

Autor zdjęcia: Maciej Radtke FB

Kilka miesięcy temu zakończył się remont Szkoły Podstawowej w Lubawie przy ul. Rzepnikowskiego. Maciej Radtke, burmistrz Lubawy, poinformował, że budynek szkoły przy ul. Świętej Barbary także będzie remontowany.
Jak zaznacza burmistrz Lubawy Maciej Radtke, budynek byłego gimnazjum może się wydawać wciąż nowy, ale minęło 25 lat i nadszedł czas na nowoczesne rozwiązania, które nie tylko zmienią jego estetykę, ale przede wszystkim poprawią efektywność energetyczną: mniejszego zużycia prądu czy ciepła.

— Dzięki temu oszczędności będziemy mogli przeznaczyć na inne potrzeby lubawian — napisał w swoich mediach społecznościowych Maciej Radtke.

Jak informuje burmistrz, prace termomodernizacyjne obejmą m. in.: wymianę okien i drzwi, docieplenie ścian, stropu i kominów wentylacyjnych, wymianę pokrycia dachowego, zmianę instalacji centralnego ogrzewania czy wymianę źródeł światła. Zmieniona zostanie instalacja telekomunikacyjna i elektroenergetyczna oraz winda. Budynek szkoły zostanie również dostosowany do obowiązujących przepisów przeciwpożarowych. Wyremontowane zostaną sale lekcyjne, korytarze i łazienki dla uczniów. Na nowo zagospodarowany zostanie również teren wokół szkoły, obejmujący komunikację pieszą i samochodową.

Remont obejmie także halę widowiskowo - sportową, będzie nowy dach, nowa wentylacja mechaniczna, nowy sufit nowe oświetlenie.


— Będą nowe nawierzchnie, w tym sportowa dla klubów korzystających z niej w naszym mieście: MLKS Motor Lubawa, Lubawska Akademia Piłkarska, M.L.K.S Sokół Lubawa, KS Constract Lubawa czy CSW Champion Lubawa. Gotowy projekt wraz z pozwoleniem na budowę czeka na realizację i ogłoszenie konkursu przez Urząd Marszałkowski w ramach Funduszy Europejskich dla Warmii i Mazur na lata 2021 - 2027. Remont szkoły może rozpocząć się jeszcze w tym roku. Wszystko zależy od daty ogłoszenia i rozstrzygnięcia konkursu przez Urząd Marszałkowski — podsumowuje burmistrz Lubawy, Maciej Radtke.

red.
lubawa@gazetaolsztynska.pl

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5