Zarządzaj kontemW tym miejscu możesz zarządzać swoim kontem.

Patrol historyczny "Heilsberg luty 1807"

Grupa lokalnych pasjonatów przypomina o historii sprzed 200 lat. Mimo pandemii starają się kultywować wieloletnią tradycję spotkań z żywą historią

Wirus również wpływa na ruch związany z rekreacją historyczną. Odtwórcy różnych epok musieli pogodzić się z brakiem imprez i możliwości spotkania się z przyjaciółmi z kraju i świata. Wileński Muszkieterski Pułk postanowił zrobić choć trochę by zachować wieloletnią ciągłość spotkań w regionie. Luty to czas organizacji zlotów historycznych w Toprzynach a wcześniej w Lidzbarku Warmińskim lub Dwórznie. Małe kameralne spotkania rozpoczynające kalendarz imprez obecnie zatrzymane przez pandemię.

Grupa Wileński Muszkieterski Pułk przygotowała trasę przemarszu i odbyła patrol ulicami miasta oraz ścieżką rowerową do Cmentarza Jeńców Wojennych. Umundurowanie żołnierskie tym razem w wersji zimowej spełniło swoje zadanie mimo siarczystego mrozu. Pogoda dopisała, a słońce poprawiło humor. Miło było spotkać na trasie mieszkańców naszego pięknego miasta, którzy okazali nam wiele zainteresowania i sympatii. Mamy nadzieję, że kolejny przemarsz będzie mógł odbyć się w większej grupie, aby przypomnieć o roku 1807 i jego znaczeniu w historii miasta.

Zdjęcia
Antoni Raszewski
Rafał Pliszka
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: manufaktura dzika oraz opublikowany na portalu Lidzbark Warmiński: Patrol historyczny "Heilsberg luty 1807"
Oceń artykuł:

(0)

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5