Zarządzaj kontemW tym miejscu możesz zarządzać swoim kontem.

Lidzbarski sport w cieniu koronawirusa

Kluby piłkarskie odwołują treningi dla grup młodzieżowych, a kolejne imprezy sportowe zostają odwołane. W związku z zagrożeniem związanym z koronawirusem sytuacja w naszym lokalnym sporcie zmienia się bardzo błyskawicznie.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lidzbarku Warmińskim ze względu na zagrożenie epidemiologiczne odwołał wszystkie zajęcia klubów, sekcji i stowarzyszeń na halach sportowych przy ulicach Polnej i Bartoszyckiej do odwołania. Wszystkie stowarzyszenia i sekcje sportowe odwołały treningi, zaplanowane wydarzenia sportowe.

W trosce o bezpieczeństwo i zdrowie m.in. planowane na dni 20 - 22 marca warsztaty Capoeira "Batizado e troca da corda" nie odbędą się. Trener Marcin Lipski zapewnił, że gdy tylko sytuacja się poprawi zorganizuje warsztaty i wszyscy miłośnicy tej afro-brazylijskiej sztuki walki, tańca i muzyki z przyjemnością będą mogli uczestniczyć w tym wydarzeniu, które już po poprzednich warsztatach odbiło się głośnym echem w kraju i zagranicą.

Stosując się do rozporządzeń państwowych (m.in. zakaz zbiorowych zgromadzeń powyżej 50 osób) również Mistrzostwa Strefy Polski Północnej zaplanowane na 29 marca 2020 roku zostały odwołane.
Zawody te zostaną rozegrane w późniejszym terminie, a wybór nowej daty zawodów jest zależny od rozwoju sytuacji, z jaką mamy do czynienia w chwili obecnej.

Zalecane jest, aby najbliższym czasie pozostać w domu. Zamknięte siłownie nie przeszkadzają jednak w potrzymaniu świetnej formy, o którą można zadbać w mieszkaniu. Warto kilka razy w tygodniu poświęcić czas na intensywny wysiłek. Wcale nie trzeba mieć specjalnego sprzętu, w wielu przypadkach wystarczy masa własnego ciała.

Marcin Dalecki
Zdjęcie: OSiR Lidzbark Warmiński
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Marcin Dalecki oraz opublikowany na portalu Lidzbark Warmiński: Lidzbarski sport w cieniu koronawirusa
Oceń artykuł:

(0)

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5