Zarządzaj kontemW tym miejscu możesz zarządzać swoim kontem.

"Reszta Świata z dwoma porażkami w DLPS

Piętnasta kolejka XXVI edycji Dobromiejskiej Ligi Piłki Siatkowej za nami. Lidzbarski zespół „Reszta Świata” rozegrał dwa spotkania.

Do końca rozgrywek pozostały trzy serie gier. Dobromiejska liga rozgrywana jest w systemie: runda zasadnicza - runda rewanżowa i zazwyczaj na zakończenie play-offy. Jednak o tym czy zostanie rozegrana faza pucharowa zadecyduje sytuacja związana z rozwojem epidemii koronawirusa.

W meczu pomiędzy Barczewem a „Resztą Świata” Lidzbark Warmiński faworytami byli zawodnicy lidzbarscy, którzy w 14 kolejkach zdobyli 21 punktów, a barczewianie tylko 8. Kapitan lidzbarczan Mateusz Wróblewski wystawił silny skład. Dwóch rozgrywających: siebie i Daniela Dworzańskiego, na środek: Emila Łasek i Konrada Pryszlaka, libero Bartosza Duszaka oraz Mateusza Pencarskiego, Przemysława Drozda i Macieja Swyda na przyjęcie i atak ze skrzydeł. W pierwszym secie trwała zacięta walka punkt za punkt do 20. W końcówce skuteczne ataki Mateusza Pencarskiego i Emila Łasek dały lidzbarczanom wygraną do 22. Tymczasem Przemysław Dąbrowski- lider zespołu barczewskiego, na co dzień profesor wydziałów prawa na uczelniach olsztyńskiej i słupskiej, już w pierwszym secie pokazał solidną grę, w następnych rozkręcił się na dobre, co przełożyło się na wynik. Po zaciętym drugim secie wygrali barczewianie do 20. Zespół lidzbarski zapomniał jak się zdobywa punkty. Barczewianom natomiast wszystko wychodziło i wygrali do 13. W secie czwartym w dalszym ciągu dominował zespół z Barczewa i wydawało się że wysoką przewagę utrzyma do końca . Tymczasem ambitnie grający zawodnicy „Reszty świata” doprowadzili do nerwowej końcówki. Ostatnie punkty zdobyli jednak barczewianie i wygrali do 21. Wynik końcowy to 3:1 dla Barczewa. Bardzo podobny przebieg miał mecz zespołu „Reszty Świata” przeciwko „Czarnemu Lotosowi”. W secie pierwszym lidzbarczanie zagrali jak „profesorowie” i bardzo wysoko wygrali, natomiast w następnych zagrali dużo słabiej i ostatecznie przegrali 3:1.

Marcin Dalecki/Andrzej Kuptel
Zdjęcia: Andrzej Kuptel
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Marcin Dalecki oraz opublikowany na portalu Lidzbark Warmiński: Reszta Świata z dwoma porażkami w DLPS
Oceń artykuł:

(0)

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5