Zarządzaj kontemW tym miejscu możesz zarządzać swoim kontem.

Świąteczno-Noworoczny Turniej Polonii

W sobotę w hali w Lidzbarku Warmińskim odbył się międzynarodowy turniej piłkarski. Jeziorak Iława wygrał II Świąteczno-Noworoczny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Lidzbarka Warmińskiego. Kibice nie mogli narzekać na brak emocji, było wszystko: od pięknych bramek i efektownych trików po serię rzutów karnych w finale.

Świąteczno-noworoczny turniej MKS Polonii Lidzbark Warmiński pod patronatem Burmistrza Miasta Lidzbark Warmiński Jacka Wiśniowskiego, odbył się 28 grudnia o godzinie 09:00 na hali widowiskowo - sportowej przy ulicy Polnej 36.

W turnieju pierwotnie miało wziąć udział dwanaście drużyn, lecz ostatecznie Baltica Kaliningrad nie dojechała na turniej, gdyż przy granicy zepsuł im się autokar. Udział za to wzięła inna drużyna z tego miasta – Zapad, która ostatecznie zajęła czwarte miejsce. Zwycięzcą II edycji został Jeziorak Iława, który w finale po rzutach karnych pokonał Concordię Elbląg. Trzecie miejsce zajął zespół Orląt Reszel pokonując 3:0 właśnie drużynę z Rosji.

W rozgrywkach brali udział jeszcze gracze Stomilu Olsztyn, Fortuny Gągławki, Granicy Kętrzyn, Olimpii Olsztynek, Polonii Lidzbark Warmiński (czarni), Polonii Lidzbark Warmiński (biali) i niemieckiego FC Blauberen, w której grają głównie zawodnicy z Polski aktualnie pracujący za Odrą.

Partnerem technicznym nad świąteczno - noworocznym turniejem seniorów była firma Interio – oficjalny dystrybutor odzieży sportowej. Ponadto Dar Warmii zapewnił wodę dla wszystkich uczestników turnieju.

Lidzbarska Grupa Joannici Dzieło Pomocy zadbała o zdrowie wszystkich zawodników podczas trwania zawodów piłkarskich.

Turniej poprowadziło trzech arbitrów, którzy obecnie sędziują na poziomie od V do III ligi, a byli to: Krzysztof Kapela, Damian Kossakowski oraz Mariusz Domżalski.

W trakcie rozgrywania spotkań prowadzona była zbiórka pieniędzy dla małego Sebastiana Borasa z Lidzbarka Warmińskiego, licznie zgromadzeni kibice mogli spotkać wolontariuszki z puszkami i identyfikatorami Fundacji „Przyszłość dla dzieci”. W 2017 roku u Sebastiana zdiagnozowano padaczkę, która przyczyniła się do zatrzymania u chłopca rozwoju psycho - ruchowego (dziecko nie mówi, nie biega, nie skacze, nie jest samodzielny w żadnym zakresie). Od tego czasu dziecko jest pod stałą opieką poradni: neurologicznej, neurologopedycznej, psychologicznej oraz rehabilitacyjnej w Olsztynie. Zebrano 541, 39 złotych. Cała kwota będzie przekazana dla Fundacji „Przyszłość dla dzieci’’ której Sebastian jest podopiecznym.

„Jest nam niezmiernie miło za wszystkie pochlebne opinie, które płyną od klubów biorących udział, miłe słowa cieszą i zachęcają do jeszcze lepszej pracy. Jeszcze raz chcemy podziękować dla Burmistrza Lidzbarka Warmińskiego Pana Jacka Wiśniowskiego, który już po raz drugi z rzędu objął patronat nad tym turniejem” – powiedział wiceprezes Polonii Mariusz Miecznikowski.

„Mogliśmy obejrzeć piłkę nożną na wysokim poziomie, z wieloma doskonałymi umiejętnościami piłkarskimi. W turnieju udział wzięły klasowe drużyny z województwa warmińsko-mazurskiego, ale także goście z Niemiec i Rosji. Sam kiedyś uprawiałem sport i teraz staram się być aktywnym człowiekiem. Staram się pomagać innym żeby realizowali swoją pasję sportową, a poprzez tę pasję rozwijali się mentalnie, psychicznie i fizycznie. Dobrze wiemy, że sport kształtuje ludzkie charaktery. Poprzez sport wychowujemy młode pokolenia i kształtujemy ich społeczną postawę, a później także zawodową. Poprzez sport jesteśmy aktywnym uczestnikiem rozwoju każdego człowieka” – podsumował Burmistrz Lidzbarka Warmińskiego Jacek Wiśniowski.

Wyniki spotkań grupowych:
Polonia Lidzbark Warmiński - Zapad Kaliningrad 1:2.
Polonia II Lidzbark Warmiński - FC Blaubeuren 1:2.
Baltica Kaliningrad - Olimpia Olsztynek 0:3 (walkower).
Stomil II Olsztyn - Granica Kętrzyn 2:2.
Fortuna Gągławki - Concordia Elbląg 2:4.
Jeziorak Iława - Orlęta Reszel 0:1.
Polonia Lidzbark Warmiński - Olimpia Olsztynek 2:2.
Polonia II Lidzbark Warmiński - Granica Kętrzyn 4:1.
Zapad Kaliningrad - Concordia Elbląg 2:1.
FC Blaubeuren - Orlęta Reszel 3:1.
Baltica Kaliningrad - Fortuna Gągławki 0:3 (walkower).
Stomil II Olsztyn - Jeziorak Iława 1:4.
Polonia Lidzbark Warmiński - Concordia Elbląg 2:2.
Polonia II Lidzbark Warmiński - Orlęta Reszel 0:2.
Olimpia Olsztynek - Fortuna Gągławki 1:3.
Granica Kętrzyn - Jeziorak Iława 0:2.
Zapad Kaliningrad - Baltica Kaliningrad 3:0 (walkower).
FC Blaubeuren - Stomil II Olsztyn 3:3.
Polonia Lidzbark Warmiński - Fortuna Gągławki 1:2.
Polonia II Lidzbark Warmiński - Jeziorak Iława 1:1.
Concordia Elbląg - Baltica Kaliningrad 3:0 (walkower).
Orlęta Reszel - Stomil II Olsztyn 1:0.
Olimpia Olsztynek - Zapad Kaliningrad 1:0.
Granica Kętrzyn - FC Blaubeuren 3:3.
Polonia Lidzbark Warmiński - Baltica Kaliningrad 3:0 (walkower).
Polonia II Lidzbark Warmiński - Stomil II Olsztyn 2:0.
Fortuna Gągławki - Zapad Kaliningrad 1:1.
Jeziorak Iława - FC Blaubeuren 1:0.
Concordia Elbląg - Olimpia Olsztynek 2:0.
Orlęta Reszel - Granica Kętrzyn 1:0.

1/4 finału:
Zapad Kaliningrad - Polonia Lidzbark Warmiński 2:2, k. 3:2
Concordia Elbląg - FC Blauberen 2:1
Fortuna Gaglawki - Jeziorak Iława 2:5
Olimpia Olsztynek - Orlęta Reszel 1:1, k. 0:3

1/2 finału:
Orlęta Reszel - Concordia Elbląg 1:1, k. 3:4
Zapad Kaliningrad - Jeziorak Iława 1:3

Mecz o 3. miejsce:
Orlęta Reszel - Zapad Kaliningrad 3:0

Finał:
Jeziorak Iława - Concordia Elbląg 3:3, k. 3:1

Marcin Dalecki
Zdjęcia: MKS Polonia Lidzbark Warmiński
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Marcin Dalecki oraz opublikowany na portalu Lidzbark Warmiński: Świąteczno-Noworoczny Turniej Polonii
Oceń artykuł:

(0)

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5