Zarządzaj kontemW tym miejscu możesz zarządzać swoim kontem.

Zbigniew Pietkiewicz trenerem 70-lecia

W hotelu „Kopernik” w Olsztynie dnia 10 grudnia odbyła się Gala 70-lecia Tenisa Stołowego na Warmii i Mazurach. Zbigniew Pietkiewicz, który odniósł wiele sukcesów zarówno w szkoleniu młodzieży jak i prowadzeniu zespołów na najwyższym krajowym poziomie został wybrany trenerem 70-lecia.

Zbigniew Pietkiewicz nagrodę odebrał z rąk wicemarszałkini Jolanty Piotrowskiej i prezesa PZTS Dariusza Szumachera.

— Jestem bardzo wdzięczny za to, że znalazłem się na tej scenie w takim charakterze. Chciałem zarazem podziękować tym wszystkim osobom, które mnie w tej pasji wspierały. Byli to m.in. ówczesny wójt Stawigudy Marcinkiewicz oraz burmistrzowie Ornety i Lidzbarka. Specjalne podziękowania składam mojej żonie i moim dzieciom - powiedział trener Polmleku Lidzbark Warmiński.

Uroczysta Gala odbyła się z udziałem licznego grona sportowców, działaczy i gości, w tym także Pani Konsul z Chin. Była to znakomita okazja do wspomnień i uhonorowania zawodników, trenerów, działaczy, sponsorów i samorządowców działających na Warmii i Mazurach na rzecz rozwoju tej dyscypliny sportu. Przez lata zawodnicy reprezentujący nasz region zdobywali medale na Mistrzostwach Świata, Europy i Polski, o czym wspominał Pan Prezes WMZTS Tadeusz Czyczel.

- Nasz jubileusz jest ważnym wydarzeniem nie tylko w regionalnym tenisie stołowym, ale w całym sporcie województwa. Przecież nasi przedstawiciele zdobywali medale w mistrzostwach świata, Europy i Polski. Dostarczali, i nadal dostarczają, mnóstwo emocji kibicom i sympatykom sportu. Na naszym terenie działają mocne kluby, poza tym możemy się też pochwalić organizacją wielkich międzynarodowych imprez – powiedział Prezes WMZTS Tadeusz Czyczel.

Gospodarz jubileuszu prezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Tenisa Stołowego Tadeusz Czyczel serdecznie powitał wszystkich uczestników, szczególnie gości honorowych, wśród których byli: prezes Polskiego Związku Tenisa Stołowego Dariusz Szumacher, poseł na Sejm Janusz Cichoń, marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, wicemarszałek Jolanta Piotrowska, przedstawiciele Konsulatu Chin oraz samorządowcy: prezydenci, burmistrzowie, wójtowie, starostowie, którzy od wielu lat wspierają tenis stołowy, zarówno ten w największym wymiarze jak i młodzieżowy oraz typowo amatorski.

Marcin Dalecki
Zdjęcie: wama-sport.pl
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Marcin Dalecki
Oceń artykuł:

(0)

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5