Zarządzaj kontemW tym miejscu możesz zarządzać swoim kontem.

Festiwal Biegowy w Lidzbarku Warmińskim

Dnia 28 kwietnia o godzinie 11:00 po raz trzeci Lidzbark Warmiński i zawodnicy z całego kraju pobiegną z Mikołajem Kopernikiem, który jest patronem tego wydarzenia.

Mikołaj Kopernik mieszkał w historycznej stolicy Warmii w latach 1507-1510, by wspierać swego wuja, biskupa warmińskiego Łukasza Watzenrode, zarówno w czynnościach dyplomatycznych, jak i administracyjnych.

Organizatorzy Festiwalu Biegowego tradycyjnie przygotowali dwie trasy: na 5 i 10 km (dwie pętle). Trasa posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, ale jest na niej kilka podbiegów, więc trudno będzie o rekordy życiowe. Poprowadzona za to jest m.in. ulicami, które zachowały swój średniowieczny układ, w pobliżu XIV-wiecznego zamku.

W zawodach mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 16. rok życia. Niepełnoletni muszą mieć pisemną zgodę rodzica lub opiekuna prawnego. Oświadczenie można pobrać ze strony organizatora.

Wpisowe do 11 kwietnia na bieg na 5 km lub 10 km wynosi 65 zł. W biurze zawodów zawodnicy otrzymają zestawy startowe, na które składają się m.in. koszulka technologiczna, numer startowy, chip i upominki od partnerów. Zarejestrowało się już ponad 100 osób. Najwięcej z Lidzbarka Warmińskiego, Olsztyna oraz Bartoszyc. Lecz napływają już zgłoszenia z Warszawy, Gdańska czy Białegostoku.
Swoich sił w czasie Festiwalu Biegowego będą mogli spróbować także młodsi: dzieci w wieku 5-8 lat na 350 m, a osoby w wieku 9-13 lat na 650 m.

Po biegach głównych na zwycięzców czeka oczywiście celebracja na scenie głównej oraz nagrody. Mogą na nie liczyć tylko najlepsi w kategorii open, ale także w kategoriach wiekowych, które ustalone zostały co 10 lat. Upominki to m.in. vouchery noclegowe od Hotelu Krasicki oraz od Term Warmińskich czy karty podarunkowe od Sklepu Biegacza. Nie zabraknie także pamiątkowych medali dla wszystkich uczestników za włożony wysiłek.

Start i meta będą przy gotyckiej Wysokiej Bramie, to najbardziej monumentalny zabytek tego typu na Warmii i Mazurach.

Marcin Dalecki
Zdjęcie: Klub Biegacza w Lidzbarku Warmińskim
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Marcin Dalecki oraz opublikowany na portalu Lidzbark Warmiński: Już jutro Festiwal Biegowy w Lidzbarku Warmińskim
Oceń artykuł:

(0)

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5